Спеціальні потреби

На Євромайдані студенти побачили, що мітинги бувають непроплачені - Доній


У столиці України тривають масові протести з вимогою до президента підписати Угоду про асоціацію із Європейським Союзом. Студенти багатьох університетів провели сьогодні (середу) попереджувальний страйк. Опозиційні політичні партії згорнули свій табір і приєдналися до громадських активістів.

Петиція проти Януковича на сайті Білого дому стрімко набирає підписи

Асоціація з ЄС піде на користь освіті - президент Могилянки
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00
Відсьогодні у столиці замість двох лишився один протестний майдан. Опозиційні парламентські партії вночі згорнули свій табір на Європейській площі і розмістилися на Майдані Незалежності. Там вже декілька днів за євроінтеграцію мітингували студенти і громадські активісти. Тепер на спільному майдані стало людніше — палять дрова і роздають гарячі напої. Домовилися не використовувати партійної символіки: лише прапори України і Євросоюзу.

Говорить опозиційний політик Тарас Стецьків:

"Це означає, що ми подолали поділ на політиків і громадськість. І, я думаю, що це відкриває дорогу до посилення європейських протестів, які рано чи пізно приведуть до підписання Угоди про асоціацію".

Владу, яка не пускає до Європи вимагатимуть прибрати - Найєм

Протести дійсно стали масовішими. Студенти декількох столичних університетів, як і планували, провели попереджувальний страйк. Колони з різних куточків столиці стікалися протягом дня на Майдан Незалежності. В декількох університетах студентам забороняли брати участь в протестах. В інших змушували йти на зустрічі з урядовцями, які синхронно вирішили завітати до вишів.

Це означає, що ми подолали поділ на політиків і громадськість. І, я думаю, що це відкриває дорогу до посилення європейських протестів
«Наш ректор не виявляє свою позицію. Не сприяє, але й не забороняє брати участь у акціях» - говорить студентка одного з київських вишів.

Оглядачі кажуть – протести важливі, незважаючи на те, чи дадуть вони негайний результат, чи ні.

Говорить народний депутат (позафракційний) Олесь Доній:

«Мені здається, що надзвичайно важлива ініціатива молоді, яка вперше вийшла і побачила, що можуть бути акції ідейні, непроплачені, за покликанням серця. А значить, вони будуть готові до наступних акцій. І це знак і для суспільства, і для влади».

Вже завтра (у четвер) очікують підкріплення із західних областей України. Студенти вирішили проводити акції протесту до кінця тижня. Якщо ж влада не прислухається, можуть оголосити безстроковий страйк.

Відео - найголовніше

Десяті роковини трагедії МН17. Наслідки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:22 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG