Спеціальні потреби

Рада скоротила бюджетний дефіцит та схвалила зміни до Конституції


Рада скоротила бюджетний дефіцит та схвалила зміни до Конституції
Рада скоротила бюджетний дефіцит та схвалила зміни до Конституції

Закон "Про державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" український парламент сьогодні відкорегував з другої спроби у бік скорочення основних показників . Основна причина – виконання вимог Міжнародного валютного фонду для початку програми, в рамках якої Україна має отримати 14,9 мільярдів доларів.

В законі пропонується скоротити дефіцит бюджету до 4,99% ВВП, доходи бюджету зменшити на 13,4 мільярдів гривень, а видатки скоротити майже на 18,35 мільярдів гривень.

Депутати виділили гроші для проведення місцевих виборів восени цього року, додатково призначивши на це близько 1 млрд. гривень. А от отримати додаткові надходження планується за рахунок малого бізнесу – єдиний податок підприємця пропонується встановити на рівні 350 гривнів, піднявши його на 75%.

Також Верховна Рада схвалила зміни до Конституції щодо строків повноважень місцевих рад та голів. «За» проголосувало 396 депутатів. Це черговий крок, аби узгодити строки повноважень представницького органу Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів.

Натомість значно більше дискусій викликають пропозиції знову більш радикально змінити Конституцію, а саме: відмінити поправки, ухвалені восени 2004 року, що урізали повноваження президента країни.

Нинішня адміністрація Януковича не виключає, що винесе на реферндум питання про відміну політреформи в країні.

Натомість проти цього різко висловився голова Верховної ради Володимир Литвин:

"Якщо гіпотетично спрогнозувати, що на референдум буде винесене скасування закону про внесення змін до Конституції, як про це вже говорять офіційні особи, то я хочу наголосити: вибори до Верховної ради будуть у березні 2011 року".

Також Литвин попереджає про «чимало колізій», які виникнуть у зв’язку з відміною політреформи.

Натомість, колеги народних депутатів у Києві – депутати Київради – сьогодні продемонстрували, що цілком здатні відміняти свої недавні рішення. Вони проголосували за те, аби частину вулиці Мазепи у Києві (від площі Слави до площі Героїв Великої Вітчизняної війни) перейменувати на вулицю Лаврську.

Питання про перейменування вулиці не було у порядку денному сесії, однак його з голосу вніс член Блоку Черновецького Віталій Журавський.

Як відомо, раніше вулиця, де знаходиться Києво-Печерська Лавра, називалася вулицею Січневого повстання, однак за підтримки президента Ющенка київська влада ініціювала перейменування її у вулицю Мазепи. Натомість це викликало протести з боку православної церкви Московського патріархату, так як Іван Мазепа бу відлучений від церкви.

Тепер, київські депутати вирішили прислухатися до звернень Московського патріархату і перейменувати цю частину вулиці на Лаврську.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG