Спеціальні потреби

Газова корупція – ракова пухлина української економіки


Експерт: Газова корупція – ракова пухлина української економіки
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00
Боротьба з корупцією у газовому секторі – наріжний камінь економічного відродження України, вважає старший науковий співробітник інституту міжнародної економіки ім. Пітерсона Андерс Аслунд, провідний експерт у питаннях економіки пост Радянських країн. За його оцінкою, режим Віктора Януковича, його так звана сім’я грабував Україну на суму у 8-10 мільярдів доларів щороку.

«Уряд Віктора Януковича можна назвати організованим кримінальним угрупованням. Головне завдання цього синдикату було вкрасти у держави, як можна більше грошей».

Крадіжки, каже Андрес Аслунд, відбувались на пряму з бюджету, шляхом газових оборудок та через роздачу державних контрактів. Економіст називає чотири головні елементи відродження української економіки.

1. Різко скоротити корумповані урядові витрати від яких немає нікому користі.
2. Відпустити у вільне плавання курс гривні, що вже було зроблено.
3. Дерегуляція газової індустрії. Компенсація витрат людей які від цього постраждають.
4. Пакет міжнародної допомоги.Крадіжки, каже Андрес Аслунд, відбувались на пряму з бюджету, шляхом газових оборудок та через роздачу державних контрактів.

Оскільки курс гривні, на погляд економіста, вже відповідає реальній вартості української валюти, уряд України оголосив про скорочення витрат, а Захід про фінансову допомогу, Аслунд наголошує на важливості очищення газового сектору.

«Ракова пухлина української економіки це корупція в газовому секторі. Настав час її вирізати її. Це те, що не змогла зробити Помаранчева революція. Це найбільше завдання, яке стоїть зараз перед Україною».

На погляд експерта, виконавши перераховані ним елементи, українську економіку реально вивести з кризи. За його оцінкою, для цього достатньо навіть 15 мільярдів доларів кредитів, що менше ніж вже обіцяні Заходом кошти. З економічною стабілізацією, стабілізується і політична ситуація в країні, переконаний Андерс Аслунд.
Лондон олігархічний
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00
  • 16x9 Image

    Зореслав Байдюк

    Зайнявся журналістикою у вісім років, коли почав друкувати домашню газету "Україна", в який висміював рідних. Оскільки не всім це подобалося, початкову видавничу діяльність довелося припинити після другого номеру. Потім була газета класу, в якій критикував однокласників, що теж було далеко не всім до вподоби.

    Професійно зайнявся телевізійною журналістикою у 19 років, ще навчаючись на другому курсі інституту журналістики.  До того, як у 2000-му році приєднався до "Голосу Америки", працював у теле-, радіо- та друкованих ЗМІ, як в Україні, так і у США.  На "Голосі Америки" працював радіорепортером, продюсером, редактором та ведучим. З розширенням телебачення, у 2004 році повернувся до улюбленої справи – телевізійної журналістики. З відеокамерою об’їздив практично всі великі поселення українців у США. Висвітлював генеральні асамблеї ООН, саміти НАТО, з’їзди демократичної партії США. Коли "Голос Америки" запустив проект «Час-Тайм», був постійним ведучим програми.  Сьогодні ведучий тижневика «Вікно в Америку», першої телевізійної програми усього "Голосу Америки".

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG