Спеціальні потреби

"З Януковичем можна говорити лише про його відставку" - Аслунд


"Гривня буде падати, знімайте гроші" - Аслунд
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

"Гривня буде падати, знімайте гроші" - Аслунд

ЄС та США до останнього часу проводили помилкову політику щодо України, вважаючи, що з президентом Януковичем можна вести діалог та шукати компроміси. Тепер вони з цією ілюзією розпрощалися.

Використання зброй проти мирних протестуючих нарешті дало США та ЄС зрозуміти, що з Януковичем можна вести переговори лише про одне – умови здачі влади, вважає старший науковий співобітник Інституту Пітерсона Андерс Аслунд:

«США довгий час мали ілюзію, що є сенс говорити з Януковичем. Але це людина, яка йде на пролом, не розуміє компромісів. Вони думали, що можна сформувати технічний уряд при Януковичу, що опозиція може в ньому грати роль. На щастя, опозиція зрозуміла, що це химера і вони на це не погодилися.

«Те, що сталося в останні дні, - найгірше з можливого. Янукович може повністю зруйнувати Україну. Не можливо повірити, що таке кровопролиття могло статися в Україні і відповідальність лежить повністю на Януковичу, який фактично відмовився від президенства. Треба домовлятися про умови його відходу. А перед тим треба переконатися, що Україна залишається цілою, як одна країна».
США довгий час мали ілюзію, що є сенс говорити з Януковичем. Але це людина, яка йде на пролом, не розуміє компромісів
Андерс Аслунд


США та ЄС вже заявили, про введення персональних фінансових санкцій. Наступним кроком має стати серйозна розмова з Росією, каже експерт:

«Спочатку має прийти серія розмов на тему, що Росія робить в Україні. Ма бачили що Росія ввела повні санкції на Молдову та Грузію в 2006 році. Але це було до того, як Росія стала членом СОТ. Тепер Захід має використовувати механізми СОТ, аби вплинути на поведінку Росії».

На думку Андерса Аслунда, Путін переоцінює залежність Європи від російського газу:

"Силовий сценарій це кінець Януковича, України"
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:29 0:00
«ЄС має встановити газові санкції. Газпром втратить європейський ринок, якщо він втретє перекриє постачання газу в Європу. Очікую торговельних санкцій, і в нас є всі причини вірити, що відбувається прихована військова інтервенція Росії в Україну.

«Після 2009 року Європа провела серйозні реформи свого газового сектору і російський газ становить зараз 25% європейського імпорту. Європа може обійдеться без російського газу кілька місяців. Газпром має зрозуміти, що він вже не монополіст. До того ж майже половина російського експорту йде в Європу».

Також економіст передбачає, що гривня буде падати, та радить громадянам знімати всі гроші з банків та мінімізувати свої власні втрати від руйнівної політики уряду Януковича.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG