Спеціальні потреби

Курс гривні, видатки, ціни на газ - економіст окреслив завдання нової влади


У вівторок рейтингова агенція Standard and Poor's зменшила кредитний рейтинг України через «ослаблення політичних інститутів». Майже паралельно Росія припинила виконаня угоди про виділення Україні кредиту - до формування нового уряду. Жодних нових траншів від Путіна! А саме вони були соломинкою за яку Віктор Янукович вхопився після гальмування Асоціаіції з ЄС. Економіст Інституту Пітерсона у Вашингтоні Андрес Аслунд переконаний - гроші Росії лише консервували проблеми економіки України, яка перебуває у критичному стані. Вирішувати, їх на його переконання, доведеться вже новій владі.

"В Україні розгортається політична драма за формулою - переможець отримує все. І цим переможцем буде не Віктор Янукович", - каже експерт.

Для Андерса Аслунда кінець влади Януковича лише питання часу. Втім перемога не буде солодкою - економіка країни у глибокій кризі.

"Родина Януковича загнала її у яму. ВВП країни безперервно скорочується вже тривалий час . Наявний великий бюджетний дефіцит. Витрати надто великі", - говорить Аслунд.

"Розжившись" грошима Путіна, Україна не вирішила жодної реальної проблеми - каже економіст. Новому голові уряду, якщо захоче справді обернути процеси розпаду - доведеться піти на давно назрілі реформи.

Аслунд: "Старі" олігархи не підтримують Януковича
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00
"Перше - обмінний курс гривні має бути більш реалістичним. Гривня падає і має опуститись ще нижче. Мабуть, до рівня 9 з половиною - 10 гривень за долар. Це потрібно щоб збалансувати зовнішній торговельний баланс країни".

Наступна проблема бюджетний дефіцит. Вирішити його можна скороченням видатків, а не запровадженням податків - говорить економіст.

"Ліквідовувати дефіцит доведеться скороченням бюджетних витрат. Для початку їх варто заморозити, а там подивитись де, ще можна скоротити".

Різниця у цінах на газ, давня проблема України, теж потребує вирішення - каже Аслунд.

"Потрібні ціни на газ, які будуть покривати реальні витрати. А тим, хто не може платити реальну ціну треба надавати адресну допомогу", - повторює Аслунд.

Економіст наголошує: це - заходи, які необхідно виконати негайно, хай би хто прийшов до влади. Якщо їх буде виконано МВФ радо і швидко надасть необхідну фінансову допомогу.


Відео - найголовніше

Десяті роковини трагедії МН17. Наслідки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:22 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG