Спеціальні потреби

Санкції проти Росії. Хто кого?


Санкції проти Росії. Хто кого?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Санкції проти Росії. Хто кого?

Світовий банк на цьому тижні попередив, що російська економіка може скоротитися цього року на одну цілих і вісім десятих відсотка, якщо конфліктна ситуація з Україною затягнеться. Хоча російські лідери заявляють, що накладені Заходом санкції практично не позначаться на російській економіці, економісти вже сьогодні спостерігають відтік капіталу з Росії. Російська економіка і до кризи зростала мізерними темпами, але цього року падіння можуть відчути всі, включаючи пересічних росіян.

Економіка Росії – дев’ята у світі за розміром і відноситься до таких, що розвиваються. Але, на відміну від Китаю чи Індії, які зростають швидше за розвинені країни, російська економіка за минулий рік виросла лише на 1 цілих і 3 десятих відсотка. Цього ж року, економісти передбачають Росії падіння. Вартість російських акцій з початку року впала на 14 відсотків, рубль подешевшав відносно долара на 11 відсотків, інфляція у березні перевищує сім відсотків.

Непевна позиція російської економіки та загроза запровадження нових санкцій змусила рейтингове агентство Стандард енд Пурс погіршити прогноз щодо російської економіки зі стабільного до негативного.

Джон Чемберс, який очолює в Стандард енд Пурс комітет з суверенних рейтингів, каже:

«Поганий інвестиційний клімат та загалом тривога інвесторів вже обернулися втратами для Росії. Це спонукало нас переглянути наші прогнози на цей і наступний рік у сторону зменшення».

"Досвід ПАР у подоланні спадку апартеїду допоміг би Україні"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00
З початку березня інвестори вивели з російської економіки близько 70 мільярдів доларів. Голова російського державного банку Сбербанк Герман Греф застерігає, що Росія може скотитися у рецесію, якщо цей процес триватиме:

«Все залежить від того, як далі розвиватимуться події. Якщо відтік капіталу досягне 100 мільярдів доларів, ріст економіки Росії скотиться до нуля».

Але Росія не зовсім безпорадна у цій ситуації. Її центробанк має достатньо ресурсів щоб компенсувати частину виведених капіталів. Росія також може завдати удару у відповідь, обмеживши поставки газу в Європу, що сьогодні складають до 30 відсотків від енергетичних потреб Європи. Експерти кажуть, що Європейський Союз стурбований можливістю такої відповіді Росії.

Експерт bankrate.com Марк Гемрік говорить:

Путін вторгнеться в Україну, або дестабілізуватиме її - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00
Питання непередбачених насідків у результаті ескалації кризи залишається актуальним. А якщо Росія почне діяти у відповідь? Тоді Захід також посилить тиск. У результаті – поставки газу в Європу з Росії можуть взагалі припинитися.

Якщо так станеться, економічні наслідки відчує весь світ. При цьому найбільше в результаті загострення кризи постраждає сама Росія, яка отримує понад 50 відсотків доходу в бюджет від експорту енергоносіїв.

Санкції Заходу матимуть справжній ефект лише тоді, коли їх відчують на собі пересічні росіяни – вважає професор Бостонського університету Ігор Люкес:

«Санкції повинні зачепити усіх і позначитися на стандартах життя в Росії. А це спричинить незадоволення населення політикою Володимира Путіна».

Стандарти життя в Росії уже почали знижуватися. Ціни на їжу та імпортні товари ростуть. А клієнти банків, щодо яких почали діяти санкції США повідомляють про проблеми з доступом до власних рахунків.
Анти-путінський Майдан у Лісабоні
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00
XS
SM
MD
LG