Спеціальні потреби

Путін подзвонив Обамі. У США чекають пропозицію по врегулюванню кризи


Президент Росії Володимир Путін зателефонував президенту США Бараку Обамі, щоб обговорити пропозицію США щодо дипломатичного врегулювання кризи в Україні, яку Державний секретар США Керрі раніше передав голові МЗС Росії Лаврову. Про це йдеться у прес-релізі Білого Дому.

"Президент Обама запропонував Росії викласти конкретну відповідь на пропозицію США письмово, і президенти погодились, що Керрі та Лавров зустрінуться для обговорення подальших кроків", - повідомляє заява.

Обама підкреслив у розмові із Путіним, що США продовжують підтримувати дипломатичний шлях виходу з кризи, тісно консультуючись з урядом України з тим, щоб підтримати народ України та з метою де-ескалазції кризи.

"Обама чітко заявив, що це можливо лише, якщо Росія відведе війська та не вдаватиметься до кроків, які ще більше порушують територіальну цілісність та суверенітет України. Президент Обама підкреслив, що США відкидають порушення територіальної цілісності та суверенітету України, які Росія вже здійснила".


Свій виклад розмови також опублікували у Путіна.

Згідно сайту президента Росії, Путін звернув увагу Обами на розгул екстремістів в Україні, які безкарно "скоюють акти залякування щодо мирних мешканців, владних структур, органів правопорядку в різних регіонах та Україні".

"У цьому контексті російський лідер запропонував розглянути можливі кроки міжнародного співтовариства з сприяння стабілізації ситуації. Було досягнуто домовленності, що в найближчий час конкретні параметри такої спільної роботи будуть обговорені керівниками зовнішньополітичних відомств Росії та США", - повідомляє сайт Володимира Путіна.

"Президент Росії також привернув увагу до фактичної зовнішньої блокади Придністров'я, яка призводить до відчутного ускладнення умов життя мешканців регіону, заважає їх пересуванню, нормальній торговельній та економічній діяльності. Було підкреслено, що Росія виступає, за справедливе та всеохоплююче врегулювання придністровської проблеми, зацікавлена у ефективній роботі чинного переговорного формату "5+2", - повідомляє сайт Кремля.

Деякі експерти вже прокоментували розмови президенті Росїі та США.

Так, за словами журналіста Олівера Булоу, зміст розмов Обами та Путіна не вказує на можливість компромісу.


"Тож Обама хоче, щоб Путін пішов з Криму. Путін хоче "захистити" Придністров'я. Не можу побачити, де тут взятись компромісу", - пише журналіст у Twitter.

Він також відзначив "якщо Путін візьметья допомагати Придністров'ю, з європейським балансом пост-1991буде покінчено".

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG