Спеціальні потреби

Янукович обіцяє перевибори, якщо коаліцію визнають неконституційною


«Якщо Конституційний cуд визнає, що коаліцію сформовано незаконно, я прийму рішення про дострокові парламентські вибори. Я ніколи за жодних обставин не піду на порушення діючої Конституції», – заявив президент Віктор Янукович у ході зустрічі з депутатами Європарламенту.

Такий підхід знайшов розуміння в євродепутатів. Голова делегації Адріан Северин сказав:

«Дуже добре, що нам не довелося переоцінювати свою позицію до політичних процесів, які відбуваються в Україні, і тому ми всім хотіли заявити про нашу підтримку вас і політичного керівництва України».

Загалом європейські гості також підкреслили важливість стабільності в системі влади України:

«Ми задоволені, що вам вдалося створити коаліцію, яка зараз візьметься за вирішення нагальних політичних та економічних питань, і ми сподіваємося, що Конституційний суд винесе рішення, яке підтверджує правомірність створення цієї коаліції.

Безумовно, дочасні вибори могли б бути також конституційним виходом, але нам більше імпонує стабільність у державі, аніж позачергові вибори», – підкреслив віце-президент групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів в Європарламенті.

Янукович у свою чергу відзначив, що покладає великі надії на реалістичний бюджет:

«Ми маємо намір вже у квітні подати проект бюджету до Верховної ради, і ми зробимо все, щоб він був розглянутий і схвалений до кінця квітня».

Також Янукович заявив, що головною ціллю української зовнішньої політики щодо ЄС сьогодні є прискорення процесу скасування візового режиму.

Віктор Янукович наголосив на необхідності прискорення розробки «дорожньої карти», виконання якої дозволить запровадити безвізовий режим для поїздок громадян України до країн Євросоюзу.

Президент зазначив, що позитивно сприйняв рішення Європарламенту щодо визнання права України претендувати на членство в ЄС та перспектив впровадження безвізового режиму.

XS
SM
MD
LG