Спеціальні потреби

ЄС надає Україні макрофінансову допомогу у розмірі 1 мільярда євро


Україна та ЄС у вівторок підписали Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду з метою надання Києву макрофінансової допомоги в розмірі 1 мільярда євро.

Також була підписана угода про 355 мільйонів євро фiнансової допомоги. 355 мільйонів спрямовано на бюджетну допомогу, яка супроводжується 10 мільйонами євро для змiцнення громадянського суспiльства та консолiдацiї держави.

Підписання відбулось у вівторок у Брюсселі в рамках візиту української делегації на чолі з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком в Європейську комісію.

Відповідно до підписаного Меморандуму, Україні буде надано два транші кредиту по 500 мільйонів євро кожен. Під час спільної прес-конференції з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив, що Росія має припинити використовувати газ, як зброю у боротьбі з Україною та у маніпулюванні Європою:

«Ми готові до ринкових відносин і Росія має припинити використання газу, як нового типу російської зброї. Якщо Росія відмовиться, ми притягнемо Росію до суду у Стокгольмі».

Арсенія Яценюка підтримав голова Єврокомісії. За словами Жозе Мануеля Баррозу Єврокомісія намагається відігравати роль посередника у кризі між Росією та Україною:

«На мою думку, ще не пізно, якщо Росія хоче працювати конструктивно. Я переконаний, що це в інтересах усіх в Європі, включно з Росією, призупинити такі дії і ми можемо перегорнути назад сторінку і ми можемо прийти до деескалації, справжньої деескалації конфлікту».

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG