Спеціальні потреби

Якщо росіяни перешкоджатимуть виборам, будуть певні наслідки – заступник держсекретаря США


Росії пророкують додаткові економічні санкції
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Росії пророкують додаткові економічні санкції

Ричард Стенґель заявив, що яким буде майбутнє України – вирішувати самим українцям.

У Києві з робочим візитом перебуває заступник державного секретаря США з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Ричард Стенґель. В ексклюзивному інтерв’ю «Голосу Америки» американський дипломат заявив, що в разі росіяни перешкоджатимуть виборам в Україні, США можуть запровадити санкції проти секторів економіки РФ.

Голос Америки: Менше ніж за два тижні в Україні мають відбутися президентські вибори. Чи будть вони, на вашу думку, успішними і легітимними, враховуючи ситуацію на Сході країни та очевидні спроби Росії зірвати голосування?

Ричард Стенґель: Ми підтримуємо проведення виборів 25 травня. Вибори – це одна з основ демократії. І ми робимо все, що в наших силах, щоб в країні відбулися вільні і прозорі президентські вибори. Звичайно, будь-які вибори не можуть бути ідеальними. Часом бувають проблеми і в зрілих демократичних країнах. Ми з тривогою спостерігаємо за можливими діями Росії на Сході України. Президент (США) і державний секретар (США) просили, а насправді навіть вимагали від Росії, щоб вона не перешкоджала провденню виборів 25 травня. Ми сподіваємося, що вони дослухаються.

ГА: Про що ви говорили з українськими урядовцями?

РС: Я приїхав, щоб підтримати вибори, зробити все можливе, щоб вони були вільними, справедливими і мирними. Українські урядовці, з якими я говорив, звичайно також в цьому зацікавлені. І ми сподіваємося, що саме так і буде.

ГА: Щоби ви відповіли критикам, які назвають запроваджені Європою і США санкції проти Росії недостатніми і неефективними?
Звичайно, будь-які вибори не можуть бути ідеальними. Часом бувають проблеми і в зрілих демократичних країнах
Ричард Стенґель, заступник держсекретаря США

РС: Санкції – це інструмент. Їх можна запроваджувати, і призупиняти. Президент США вирішив, що, на даному етапі, достатньо такого набору санкцій. Якщо росіяни перешкоджатимуть виборам 25 травня, будуть певні наслідки. Це можуть бути більш жорсткі санкції проти деяких секторів економіки (Росії). Побачимо, як пройдуть вибори, чи будуть вони вільними і чесними, чи в них втручатимуться росіяни, і тоді будемо говорити про адекватність санкцій.

ГА: Росія запустила дуже потужну і ефективну пропагандистську машину. Через масовану інформаційну кампнію багато людей на Сході України дуже вороже ставляться до США, НАТО і Заходу. Чи Сполучені Штати мають чим відповісти?

РС: Пропаганда ефективна, коли не представлена альтернативна точка зору, коли одні й ті ж вигадки і побрехеньки повторюються із дня в день. Ми підтримуємо вільні мас-медіа і вільний доступ до інформації як тут в Україні, так і в Росії. Протидія полягає у відкритті доступу до інформації. Поза цим брехливим повідомленням треба протиставити чесні, вигадкам – об’єктивну інформацію. Це те, що ми намагаємося робити. Наприклад я в Києві побув вже два дні. Тут чудова весняна погода, люди проводять час у вуличних кафе. Водночас російська машина пропаганди показує, що місто захоплене бойовиками, люди не можуть ходити містом, тут дефіцит продуктів харчування. Це абсолютна вигадка і неправда. Моє завдання, щоб люди побачили справжню картину. І ми будемо робити для цього все можливе.

ГА: Український уряд вирішив відключити поширення на території країни деяких російських телеканалів. Чи вважаєте ви це ефективним способом протидії пропаганді?

РС: Я гадаю, що всі мають право вільно висловлюватися. Навіть ті, хто поширює якусь пропаганду. В США ми не забороняємо канал “Росія Сьогодні”. Його мають можливість дивитися десятки мільйонів людей. Водночас в Росії закрили “Голос Америки”. Ми завжди будемо на стороні вільного висловлення думок та відкритості. Я утримаюся від будь-яких порад українському уряду, але я б не обмежував вільного поширення інформації. За таких умов люди дізнаються правду.

ГА: Російське керівництво вважає Україну сферою свого впливу і каже, що намагається запобігти розміщенню біля своїх кордонів військ НАТО. А чому Сполучені Штати розгорнули таку активність в цьому регіоні за десятки тисяч кілометрів від своєї країни?

РС: Інтерес США тут, як і в усьому світі – це спільні цінності: свобода висловлювання, вільні вибори, коли люди можуть обирати свій уряд та обирати шлях розвитку. Це – наші абсолютні цінності. Вони універсальні, а не лише для якогось регіону світу. І наша мета – допомогти українцям досягти цієї мети. Яким буде ваше майбутнє – вирішувати вам. Ми лише вам допомагаємо зробити свій вибір.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG