Спеціальні потреби

Яценюк зі своєю командою у Брюсселі обговорять нинішні виклики України


Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк
Брюссель – Велика делегація українських урядовців на чолі з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком у вівторок відвідає Брюссель. Там заплановані двосторонні переговори із головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу на теми нинішніх викликів, пов’язаних із агресією Росії та кризою, яку нині переживають українці. Очікується також підписання меморандуму про надання Україні одного мільярда євро макрофінансової допомоги. Візит нинішньої української влади до брюссельських євроустанов – це ще й символічний жест, що підтверджує її законність, яку відкидає Кремль.

Офіційні зустрічі українських урядовців із представниками Європейської комісії вписуються до вже неодноразово озвученої стратегії ЄС щодо нинішніх подій навколо України. З одного боку, співдружність намагається чинити тиск на Кремль, який розгорнув широкомасштабну кампанію для перешкоджання українцям рухатися в бік Євросоюзу. З другого, заручившись підтримкою міжнародних фінансових організацій, Брюссель намагається надати Києву фінансову й технічну підтримку для полегшення та прискорення виходу із кризи.

Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, з яким у прем’єр-міністра Яценюка запланована двостороння зустріч, визнає, що попри словесні звинувачення на адресу Росії, (цитую) «країни ЄС наштовхуються на складнощі у виробленні спільної позиції щодо української кризи».

Робота для створення об’єднаного фронту ЄС ще триває
Жозе Мануель Баррозу
Пан Баррозу каже, що «28 держав-членів вирішили надавати підтримку владі України та донести до Москви сигнал, що її дії матимуть наслідки. Однак, робота для створення об’єднаного фронту ЄС ще триває», – визнає він.

ЄС налаштований рішуче працювати для стабілізації ситуації в Україні, включно із наданням потужного пакету економічної та фінансової допомоги
Катрін Аштон
Голова європейської дипломатії та віце-президент Єврокомісії Катрін Аштон тим часом закликає українську владу «продовжувати зусилля для охоплення національним діалогом всіх регіонів України та винести на всеукраїнське обговорення процес конституційної реформи. Зі свого боку, ЄС налаштований рішуче працювати для стабілізації ситуації в Україні, включно із наданням потужного пакету економічної та фінансової допомоги».

Катрін Аштон зауважує, що виклики, які постали перед українським народом, у вівторок будуть у центрі уваги українсько-європейських зустрічей у Брюсселі.

Очікується підписання меморандуму на 1 мільярд євро

Серед практичних результатів нинішнього візиту очікується підписання меморандуму про виділення Україні пакету макрофінансової допомоги для проведення політичних та економічних реформ, пояснила речниця Єврокомісії Піа Аренкільде Гансен.

Програма кредитування України обсягом один мільярд євро вже була підтримана Європейською радою та підписана Єврокомісією. Тепер вона буде ратифікована представниками України
Піа Аренкільде Гансен
«Програма кредитування України обсягом один мільярд євро вже була підтримана Європейською радою та підписана Єврокомісією, – пояснює представниця Єврокомісії. – Тепер вона буде ратифікована представниками України. Ця допомога покликана підтримати стабілізацію й реформи української економіки. Вона надається додатково до раніше погоджених, але ще не наданих 610 мільйонів євро».

У меморандумі, під яким представники України мають нині поставити свої підписи, визначені умови, які ЄС вважає необхідними до виконання українською владою. Мається на увазі ефективна співпраця з Міжнародним валютним фондом, вміле управління фінансовими ресурсами, надання фінансової підтримки найбіднішим групам населення, проведення фінансової, енергетичної, торгової та податкової реформ, а також боротьба з корупцією.

У Єврокомісії підкреслили, що вже цього року Брюссель має намір виділити Україні фінансову допомогу розміром 365 мільйонів євро.

Газові проблеми будуть у центрі уваги

Загалом у Брюсселі очікуються зустрічі представників різних українських міністерств із європейськими колегами. Одні з найважливіших переговорів очікуються між представниками міністерства енергетики та профільного департаменту Єврокомісії. У Брюсселі пояснюють, що це буде продовженням технічної наради за результатами останньої варшавської тристоронньої зустрічі на рівні міністрів навколо газових питань між ЄС, Україною та Росією.

Напередодні переговорів постійний представник Росії при ЄС Володимир Чижов заявив, що проблема газової заборгованості України перед Росією може обернутися призупиненням газопостачання.

Нарешті, є у відвідинах Європейської комісії великою українською делегацією на чолі з прем’єр-міністром і символічний жест: таким чином Євросоюз засвідчує повну легітимність та визнання тимчасової нинішньої влади України, що так наполегливо відкидає адміністрація російського президента Володимира Путіна.
Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG