Спеціальні потреби

У ЄС назвали вибори в Україні «лакмусовим папірцем»


Європейський Союз заявив, що майбутні парламентські вибори в Україна будуть «лакмусовим тестом» на відданість країни принципам демократії. ЄС закликав українську владу дотримуватися закону про вибори кажучи, що усі партії та кандидати мають скористатися перевагами єдиних правил гри.

Про це йдеться в спільній заяві комісара Євросоюзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле та верховного представника ЄС із зовнішніх відносин і політики безпеки Кетрін Ештон, оприлюдненій у п’ятницю.

Ештон і Фюле привітали заяву української влади щодо готовності тісно співпрацювати з Місією зі спостереження за виборами і гарантувати, що голосування відбудеться відповідно до міжнародних стандартів.

Проте представники ЄС також висловили занепокоєння «браком політичного плюралізму» на українському телебаченні і закликали офіційний Київ запевнити доступ глядачів до збалансованого висвітлення виборчого процесу.

Крім того, Ештон та Фюле висловили жаль з приводу того, що «наслідки судових процесів, які засвідчили відсутність шанування міжнародних стандартів, призвели до усунення представників опозиції від участі у парламентських виборах».

Згідно з результатами соцопитування, оприлюдненими у п’ятницю Фондом «Демократичні ініціативи», лише 9% громадян впевнені, що вибори пройдуть чесно, без підтасувань. Ще 34% вважають, що будуть окремі порушення, які істотно не вплинуть на загальний результат. 31% громадян припускають, що результати можуть бути перекручені, і ще 16% впевнені, що усе буде підтасоване.

Парламентські вибори в Україні заплановані на 28 жовтня.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG