Спеціальні потреби

Україна і ЄС підписали угоду про спрощення візового режиму


Україна і Європейський Cоюз підписали угоду, яка спрощує процедуру отримання шенгенських віз українськими громадянами. Документ у Брюсселі підписав єврокомісар Штефан Фюле і міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Останній в своєму мікроблозі Твіттер назвав подію черговим кроком до запровадження безвізового режиму з країнами-членами ЄС. Сторони фактично узгодили доповнення до нинідіючих правил, які розширяють коло громадян, яким стане легше отримати дозвіл для короткотермінових поїздок в країни ЄС.

Українські урядовці переконані, що укладена угода сприятиме розвитку в укріплення громадянського суспільсва в Україні. Адже правом на довготермінові, багаторазові безплатні візи насамперед зможуть скористатися члени громадських організацій, релігійних громад, представники професійних спілок.
Це - дуже позитивний сигнал для народу України. Незважаючи на нинішні труднощі у відносинах України та Євросоюзу, ЄС відданий укріпленню міжлюдських контактів між громадянами ЄС і Україною».
Штефан Фюле, єврокомісар


В МЗС також вважають, що після початку дії нових правил процедура видачі віз та оскарження відмови буде значно прозорішою. «Ми впевнені, що європейські стандарти і цінності будуть запроваджуватися в Україні тим краще, чим більше українців матимуть нагоду шляхом навчання, службових і наукових відряджень, з метою туризму особисто знайомитися з тим, чим і як живе Європейський Союз. Загальний простір цінностей має будуватися на базі загального простору вільного спілкування і людських обмінів», - заявив Грищенко.

Питання подальшої лібералізації візового режиму для українських громадян викликало дискусію в країнах-членах ЄС. Деякі експерти говорили про недоцільність такого кроку. Мовляв, українська влада, до дій якої у європейців багато претензій в сфері дотримання демократичних норм, трактуватиме це як схвалення Європою своїх дій.

Водночас критики такого підходу зауважували, що від спрощення візового режиму в першу чергу виграють прості громадяни. Зрештою, в Брюсселі вирішили не блокувати лібералізацію візового режиму. Подію в ЄС називають знаковою, хоч водночас і нагадують про певні складнощі у двосторонніх відносинах.

«Це - дуже позитивний сигнал для народу України. Незважаючи на нинішні труднощі у відносинах України та Євросоюзу, ЄС відданий укріпленню міжлюдських контактів між громадянами ЄС і Україною», - заявив Штефан Фюле.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG