Спеціальні потреби

Три помилки щодо України (Jerusalem Post)


Розділити Україну на дві частини запропонував колишній міністр юстиції Ізраїлю Йоссі Бейлін на конференції в Римі 3 вересня – про це пише посол України в Ізраїлі Геннадій Надоленко у статті «Три помилки щодо України», опублікованій у газеті The Jerusalem Post, і називає таку формулу «дві держави для двох націй» нісенітницею.

Бейлін, цей «відставний політик», який співпрацює з колишнім міністром доходів і зборів Олександром Клименком з команди Віктора Януковича, пише посол, «просто намагається займатися популізмом і навіяти ізраїльському керівництву ідею про розділення моєї країни на дві держави».

Це збігається з позицією Росії, яка прагне проведення третього раунду «мінських угод», однак колишній міністр оминає увагою той факт, що в Україні немає двох націй, продовжує автор і вказує на три помилки в концепції Бейліна.

По-перше, «мова не призводить до політичного поділу між громадянами України. Що більше, півтора року агресії проти України засвідчили феномен російськомовного проукраїнського патріотизму».

По-друге, Бейлін робить вигляд, ніби війна в Східній Україні – це суто внутрішній конфлікт між Києвом і Донбасом, ігноруючи потужну третю сторону – Росію, а також замовчуючи питання захоплення Криму.

«Приховування дестабілізуючої ролі Росії – це одна з цілей команди екс-президента Януковича та групи, яку він спонсорує, Українського інстутуту глобальних стратегій і адаптацій. Саме ця група корумпованих посадовців-втікачів оплатила недавню конференцію в Римі, на якій Бейлін укотре транслював концепцію поділу України на дві держави», – пише автор.

І по-третє, запропонований поділ України аморальний, оскільки винагороджує агресора – а після пропозиції Чемберлена про поділ Чехословаччини та передачу Судетів нацистській Німеччині всім відомо, до якого кровопролиття призводять подарунки агресорам, продовжує посол.

Альтернативи «Мінським угодам-2» немає, підсумовує Надоленко, і якби не ігнорування Росією своїх зобов’язань, їх було б достатньо, щоб в Україні нарешті настав мир.


XS
SM
MD
LG