Спеціальні потреби

Докази вказують на те, що в Україні використовували касетні бомби


Донецьк. 20 жовтня 2014.
Донецьк. 20 жовтня 2014.

Українська армія, за ознаками, кілька разів застосовувала касетні боєприпаси проти житлових районів Донецька, повідомила у вівторок газета New York Times.

За словами автора статті Ендрю Рота, мова йде про використання зброї, забороненої в багатьох країнах світу, проти контрольованого бойовиками міста, населення якого в мирний час складало більше мільйона людей.

Посилаючись на фізичні докази і інтерв'ю з очевидцями і жертвами, газета повідомила, що в місцях падіння снарядів в місті 2 і 5 жовтня видно явні ознаки використання касетних боєприпасів, випущених з боку території, контрольованої урядовими військами.

Тут місцеві мешканці знайшли на полях артилерійські снаряди з касетними вражаючими елементами, які розірвалися - пише видання.

В результаті двох атак були поранені щонайменше шість осіб і загинув швейцарський співробітник Міжнародного комітету Червоного Хреста, який працював у Донецьку.

Якщо інформація про використання касетних бомб прозахідним урядом підтвердиться, це може ускладнити зусилля з об'єднання країни, враховуючи, що мешканціf східних регіонів все більше озлоблює тактика української армії з витіснення проросійських сепаратистів, пише газета.

Крім того, ввечері в понеділок з'явилася доповідь правозахисної організації «Вахта прав людини» (Human Rights Watch), в якій говориться, що сепаратисти, швидше за все, також використовували касетні боєприпаси в ході конфлікту. New York Times не змогла підтвердити ці заяви з незалежних джерел.

Використання армією касетних боєприпасів, які накривають без розбору величезну територію дрібними вражаючими елементами, може підкріпити московську версію конфлікту, яка полягає в тому, що український національний уряд веде каральну війну проти власних громадян, відзначає видання. Два жовтневі удари було завдано майже через місяць після того, як президент України Петро Порошенко підписав угоду про припинення вогню з представниками бойовиків.

«Досить ясно, що касетні боєприпаси використовуються невибірково в житлових районах, і це, зокрема, стосується атак в Донецьку на початку жовтня, - заявив старший дослідник з питань озброєнь «Вахти прав людини» Марк Гізней після завершення роботи над доповіддю. - Логіка військових в цих атаках не ясна, і такі атаки повинні припинитися, оскільки вони піддають небезпеці занадто багато цивільних осіб».

Згідно з газетою New York Times, співробітники прес-служби української армії заперечують, що їхні війська застосовували касетні боєприпаси під час конфлікту. Вони заявили про необхідність провести розслідування ракетних ударів проти Донецька на початку жовтня, як тільки це буде стане безпечно. За їх словами, сепаратисти в даному районі мають доступ до потужних ракетних систем з Росії, які можуть стріляти зарядами з касетними боєприпасами.

XS
SM
MD
LG