Спеціальні потреби

США мають озброїти Україну, не обмежуватись дипломатією та санкціями - сенатори


США мають надати Україні оборонну допомогу, включно зі зброєю. До цього на сторінках "Вашингтон пост" закликали сенатор-демократ Карл Левін, який очолює комітет Сенату з питань збройних сил та сенатор-республіканець Джеймс Інгоф, який входить до цього комітету.

"Українському народу протистоять важко озброєні бойовики - оснащені, підготовлені та підтримувані Росією - а віднедавна, власне збройні сили Росії, метою яких є встановлення політичного та економічного панування, якого прагне Путін", - переконані впливові американські законодавці.

"Ми впевнені, що США мають почати надавати озброєння, які допоможуть Україні захистити її територію. Такі озброєння можуть включати протитанкові озброєння для захисту від наданих Росією бронемашин, а також - боєприпаси, бронемашини, бойові машини та спеціальне комунікаційне обладнання. Ці озброєння не мають становити загрозу Росії, окрім випадку подальшої агресії проти України. Іншими словами, ця зброя є смертоносною, але не є провокаційною, бо передбачена для оборони", - пишуть Левін та Інгоф.

Законодавці вказують, що надання Україні американської зброї має допомогти встановленню тривалого перемир'я і, зрештою, вирішенню кризи.

"Хоча чисто військового вирішення політичних проблем немає, додаткова військова підтримка з боку США може сприяти політичному вирішенню, оскільки збільшить ціну подальшої агресії з боку Росії. Посилення наслідків з якими зіткнеться Путін у випадку агресії, створить паузу в ході якої посилення економічного та політичного тиску ззовні та з середини Росії зможуть призвести до політичного рішення", - розвивають логіку озброєння України американські сенатори.

При цьому Інгоф та Левін зазначають, що зброя необхідна для оборони України, може бути лише частиною стратегії, яка має включати підтримку політичних та економічних реформ в Україні, зменшення її енергозалежності від Росії, подальші дипломатичні зусилля та невпинний тиск на економіку Росії.

Агресія Росії проти України загрожує національним інтересам США та цілому світу - переконані Левін та Інгоф.

"Як ми могли пересвідчитись на прикладі трагічного збиття малайзійського авіалайнера, наслідки безоглядної агресії Путіна є глобальними", - вважають автори.

Сенатори відзначають, що надана Україні з боку США та НАТО військова допомога (загалом 146 мільйонів доларів) та запроваджені Заходом санкції проти Росії, досі не включає зброю, необхідну для самозахисту.

Між тим "українські військові зазнають значних втрат через артилерійські обстріли зі зброї наданої Росією, яку, вирогідно, і скеровують російські військові від імені бойовиків", - додають американські законодавці.

Дивіться також : "Енергетична зброя" спрацює проти самого Путіна - європейський дипломат у Вашингтоні

"Енергетична зброя" спрацює проти самого Путіна - європейський дипломат у Вашингтоні
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG