Спеціальні потреби

Росія хоче Одесу, Дніпропетровськ, Запоріжжя - Сікорський


Радослав Сікорський та державний секретар США Джон Керрі.
Радослав Сікорський та державний секретар США Джон Керрі.

Росія вважає, що матиме зиск від включення до свого складу Запоріжжя, Дніпропетровська та Одеси. Про це екс-міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорські розповів в інтерв'ю відомому досліднику Росії Бену Джуді, яке опублікувало видання "Політіко" (Politico). За словами польського дипломата, у Росії не вважають доцільним включати до свого складу лише підконтрольні бойовиками регіони Донбасу.

При цьому спікер парламенту Польщі Сікорський висловив побоювання, що росіяни просто не сприймають існування України, як держави.

Як пише Джуда, на думку Радека Сікорського у разі, якщо Росія піде на спробу відторгнення від України Одеської, Дніпропетровської та Запорізької областей, її чекає "20 років партизанської війни".

"Росіяни можуть легко захопити територію усієї Новоросії, але у такому випадку Україна озброюватиме місцевий партизанських рух, саме Україну світ вважатиме реальним сувереном цих територій, а значна частина місцевого населення підтримує справжню Україну. Вони можуть виграти битву але, щоб утримати величезну територію знадобиться 200-300 тисяч військових протягом 10 років. Для цього Росії знадобилась би перманентна загальнонаціональна мобілізація”, - цитує матеріал Сікорського.

Сікорський висловив переконання, що правлячою елітою Росії нині є військовий генералітет, а олігархів остаточно відсунуто від керівництва країною.

Польський дипломат також відзначив, що стрімке падіння цін на нафту та погіршення стану економіки Росії може не тільки не пом'якшувати позицію Путіна, а навпаки - штовхати його до подальшої агресії.

"Якщо ціна бареля нафти однозначно опуститься нижче 80 доларів та залишиться на цьому рівні протягом 2 років, Путін матиме проблеми. Але те, що погано для нього, не обов'язково є благом для нас. Путін гравець по натурі. І у нього притуплене відчуття небезпеки. Він піде на ризики, бо для нього на кону життя. Він просто не може зупинитись. Щойно пролито кров, підірвано житлові будинки, за кордон відправлено загони вбивць, атаковано Грузію та Україну, щойно з'являються убиті горем матері, щойно з'являються тіла солдатів загиблих на таємних війнах... Просто зупинитись вже не можна", - розповів Сікорський.

Матеріал також цитує російських та міжнародних експертів, які переконані, що Путін не лише зумів нейтралізувати російську опозицію та групи олігархів, від яких раніше залежав, але і остаточно змінив громадське уявлення про "нормальний стан справ" у Росії, яке до недавна передбачало високий рівень життя росіян в обмін на їх громадянські права.

“Це більше не криза. Це нова норма. Відбулась повна переоцінка амбіцій Росії. Ми більше не будемо жити, як країна, яка розвиває ринок. Ми будемо жити так, як Іран або Китай, де вважають, що націоналізм важливіший за економіку”, - цитує матеріал анонімного московського банкіра.

"Ми вважаємо, що більшість людей, які протестували на вулицях Москви у 2011-му році, вже емігрували з країни. Решта - скоро до них приєднаються“, - розповів автору статті один з російських чиновників.

Дивіться також : Чому пропаганда екстремістів зачаровує молодь і як їй протидіяти

Чому пропаганда екстремістів зачаровує молодь і як їй протидіяти
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

XS
SM
MD
LG