Спеціальні потреби

Оточити Донецьк «берлінською стіною» - рекомендує оглядачка Washington Post


Донецьк
Донецьк

Зазвичай, не так вже й багато відбувається на щорічних Мюнхенських конференціях з безпеки. Міністри оборони країн-членів НАТО виголошують свої банальні заяви, експерти піднімають брови…журналісти висвітлюють подію. Але цьогорічну конференцію не можна звати звичайною. Перед її учасниками стояла небувала дилема, пише оглядачка газети The Washington Post Енн Епплбаум, маючи на увазі ситуацію в Східній Україні.

«Всі поділяють позицію, що росіяни збрехали, і ніхто не вірить російським обіцянкам щодо припинення вогню. Але всі розходяться у поглядах про те, що необхідно зробити», - йдеться в статті «Погляд на Росію у віддаленій перспективі».

До минулого року, в Східній Україні міжетнічного конфлікту не було. Добре озброєні «сепаратисти» появилися там за наказом Володимира Путіна, пише Епплбаум. Так звана «громадянська війна» - штучний конфлікт, керований російськими органами безпеки і підкріплюваний витонченою всеєвропейською кампанією дезінформації. Конфлікт триватиме так довго, як цього бажатимуть росіяни».

Мета цієї війни – не досягти перемоги, а запобігти перетворенню України в успішну європейську країну, бо це становить ідеологічну загрозу для путінізму, вважає авторка. Припинення вогню перетвориться лише в «заморожений конфлікт». Як тільки це станеться, Росія може створити в «Новоросії» нову таємну поліцію, нові бази для російської армії, і, можливо, навчати там підрозділи терористів», - пише оглядачка.

Заходу потрібна всебічна довготривала стратегія, спрямована на зміцнення української державності та інтеграцію України в Європу на протязі багатьох років. Епплбаум рекомендує «оточити Донецьк берлінською стіною» у формі демілітаризованої зони, а з рештою України обходитися як із Західною Німеччиною».

Слід також визнати, що Росія небезпечна для Європи не тільки як джерело насильства, але також як джерело політичної та економічної корупції, продовжує авторка. Епплбаум рекомендує запровадити жорсткіші санкції, відключити Росію від міжнародної платіжної системи, зміцнити наші власні закони «і припинити заплющувати очі на відмивання російських грошей, що відбувається, переважно, в європейських столицях».

А яка альтернатива?, - запитує Епплбаум, і сама відповідає: Україна зазнає краху, а набравши сміливості, як це сталося після його вторгнення в Грузію у 2008 році, Путін почне планувати наступний «заморожений конфлікт». Якщо він зробить це в одній з країн НАТО, можливо у Литві або Естонії, почнеться набагато ширший і значно більш руйнівний конфлікт у Європі. «Ми не хочемо нової «холодної війни», але навіть вона краща, ніж нова світова війна, яка нас очікує, якщо ми не розробимо серйозної стратегії її запобігання», - попереджає оглядачка Енн Епплбаум у статті в газеті The Washington Post.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG