Спеціальні потреби

У Чорнобилі хочуть запустити виробництво сонячної енергії


2 американські та 4 канадські компанії зацікавлені у сонячному потенціалі Чорнобиля, – міністр екології України.

Радіаційну зону навколо Чорнобиля українська влада хоче перетворити у найбільшу в світі ферму сонячної енергії, яка б виробляла третину того, що виробляла Чорнобильська АЕС на свою повну потужність 30 років тому.

Як повідомляють американські та британські медіа, український уряд надіслав презентацію проекту низці великих банків і активно шукає інвесторів.

Журналісти, що ознайомилися з проектом, повідомляють, що на цей проект Київ готовий виділити 6 тисяч гектарів чорнобильської території, яка може бути небезпечною для проживання чи праці людей. На цій станції уряд пропонує виробляти сонячну енергетику, біогаз, тепло та електроенергію.

«У сприйнятті зони відчуження і України відбулася зміна, йдеться в презентації українського уряду. Через тридцять років після трагедії на Чорнобильській АЕС тут відкриваються можливості для розвитку. Тут буде створена спеціальна промислова зона, відповідно до усіх норм і правил радіаційної безпеки в зоні відчуження», цитує українську презентацію британська газета The Guardian.

Чорнобильська АЕС
Чорнобильська АЕС

Розвиток джерел відновлювальної енергії в Чорнобилі має чимало переваг, йдеться у презентації, там багата та дешева земля, і сонце є таке сильне як у південній Німеччині. Крім того, там лишаються недоторканними мережева інфраструктура і високовольтні лінії електропередач, необхідні для передачі електроенергії в національну мережу.

Міністр екології України Остап Семерак у інтерв’ю американському виданню Bloomberg, опублікованому 26 липня, заявляв, що уряд веде переговори з двома американськими та чотирма канадськими інвестиційними компаніями, які висловили зацікавленість у сонячному потенціалі Чорнобиля.

На думку міністра, перехід до сонячної енергетики в Чорнобильській зоні сприятиме євроінтеграції України та вплине на громадську думку жителів в зонах військового конфлікту поблизу кордону з Росією.

"Чорнобиль - найекзотичніше місце для туризму на Землі" - журнал Forbes. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Серед переваг чорнобильської станції сонячної енергії Bloomberg називає також те, що ця сфера енергетики майже не вимагає участі людини. Україна планує встановити сонячні батареї загальною потужністю в один гігават, для чого буде потрібно близько мільярда євро інвестицій, пише видання.

Раніше цього тижня – 27 липня – Європейський банк з реконструкції та розвитку – повідомив про можливість приєднатися до українського проекту з виробництва енергетики в Чорнобильській зоні відчуження за умови доцільних інвестиційних та екологічних пропозицій.

Дивіться також: Реформа державних закупівель - найбільший виклик для України - USAID

В Україні відсутня вакцина, яка реально зупиняє поліомієліт - координатор USAID. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

XS
SM
MD
LG