Спеціальні потреби

Ситуація може в будь-який момент перерости в збройні сутички - Жеребецький


"Якщо народ знову поб'ють, Януковичу не буде місця"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

"Якщо народ знову поб'ють, Януковичу не буде місця"

Європейський Союз вкотре закликав українську владу утриматися від застосування сили проти учасників протесту.

Все гучніше звучать заклики до сторін сісти за стіл переговорів. Віктор Янукович погодився у вівторок зустрітися з трьома колишніми президентами Кравчуком, Кучмою та Ющенком для обговорення можливого формату круглого столу та найважливіших питань, що стоять перед країною. Коментуючи сьогоднішню зачистку урядового кварталу і продовження стягнення владою у Київ військ, один з лідерів опозиції Арсеній Яценюк скептично оцінює можливість знайдення компромісного рішення у рамках круглого столу.

Інформацію про те, що президент Янукович погодився на «круглий стіл», прокоментував для «Голосу Америки» експерт з міжнародної безпеки Євген Жеребецький, який зараз чергує на барикадах у центрі Києва, на перетині вулиць Богомольця і Шовковичної.

«Чи добре, що будуть переговори? Безумовно, добре. Тому що ситуація в країні напружена, вона може в будь-який момент перерости в збройні сутички, і там уже нікому до жартів не буде. Ми просто летимо в яму. Ну, добре, що вони збираються, це прекрасно. Тільки що це треба було зробити ще сьогодні ввечері, зібратися. Бо до вечора він може все це зачистити. Он бачите, у мене за спиною стоїть Беркут, тут поряд міліціонери, яких пустять на м’ясо спочатку, а там, з того боку, Беркут, розбавлений Альфою. Тобто явно, що вони не дуже мирно настроєні. Ну, а ми прийшли, стоїмо, ми мирні люди, і ніхто поки що не збирається нікуди йти. Якщо зараз поб’ють людей в черговий раз, то завтра буде 200-300 тисяч народу тут, півмільйона, мільйон, і тоді можливі всякі варіанти. Якщо до того часу діяли провокатори, яких запускав той же Янукович і Захарченко, то тут уже почнеться народна ініціатива. Зброї до чорта в людей. І якщо комусь, не дай Боже, вб’ють дитину чи щось таке, хто там вже буде думати. І кінчиться це тим, що Януковичу просто не буде ніде місця. Тому треба припинити цей абсурд, і чим скоріше. Тому що зараз тут сидять люди, які не вміють воювати. А от почнуть воювати зовсім інші».

У свою чергу, політаналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимип Горбач висловив свою позицію:

«Очевидно, що ця готовність сісти за стіл переговорів з попередніми президентами – це вже добра новина, з одного боку, бо це означає, що Янукович готовий хоча б щось чути хоча б від когось. З іншого боку, те, що відбувається зараз в центрі Києва – передисклокації, дії силовиків, внутрішніх військ – означає те, що готується якщо не розгін Майдану, то його щільне блокування і робота на виснаження. Вони будуть всіх випускати з Майдану, але нікого не впускати: транспорт, підвезення води і їжі, підходу людських ресурсів, щоб виснажити Майдан і потім мати можливість його зачистити. З точки зору логіки політичних переговорів це гра на те, щоб послабити переговорну позицію свого опонента перед тим, як сісти за стіл переговорів, щоб уже вести ці переговори з позиції сили і диктувати свої умови. Я думаю, що все це робиться саме для того, щоб говорити з позиції сили».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG