Спеціальні потреби

Органи влади встановили блокаду Євромайдану


Майдан в Облозі
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Майдан в Облозі

Євромайдан сьогодні (у понеділок) взяли в облогу урядові війська і загони «Беркуту». У таборі побоювалися штурму, оголосили мобілізацію і почали укріплювати барикади. Однак правоохоронці запевняли, що не планують зачистку майдану. Втім, попри обіцянки, обмежили доступ до майдану людей і транспорту, зокрема закривши на тривалий час декілька станцій метрополітену. Подробиці в репортажі нашого київського кореспондента Руслана Дейниченка.

На Євромайдані в центрі столиці – тривожно. Зранку до барикад протестуючих почали стягувати «Беркут» і внутрішні війська. Раптово закрили три найближчі станції метро. Мовляв, хтось повідомив про їх замінування:

«Станція метро закрита з технічних причин».

У таборі на майдані сприйняли це як ознаку штурму і почали готуватися. Посилили барикади по периметру – перекрили виходи з метро:

«Беркут стоїть там і внутрішні війська. Нам дали наказ, щоб ми стояли в охороні і не пропускали сюди їх до виходу. Ми настелили плівку, закидали її снігом, щоб вони не могли сюди перейти».

«Ми стоїмо, контролюємо порядок на майдані. Щоб не було ніяких провокацій.

Але згодом силовики запевнили – штурм не готують:

«Ми прибули для забезпечення громадського порядку.

Народ, ніхто ні на кого не нападає і на провокації не піддається. Вони (міліція) стоять збоку, спокійно. Машини наші проїжджають, люди проходять. Всім зрозуміло?
Арсеній Яценюк
А якщо люди будуть ходити – ви будете розступатися?

Звичайно… Я вас прошу, зробіть коридор для людей».

Говорить лідер ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк:

«Народ, ніхто ні на кого не нападає і на провокації не піддається. Вони (міліція) стоять збоку, спокійно. Машини наші проїжджають, люди проходять. Всім зрозуміло?»

Однак у так званому урядовому кварталі міліція обмежила рух автомобілів, які забезпечували життєдіяльність протестувальників. Людей поки що пропускають. Але їжу і дрова пікетувальникам доводиться носити декілька сот метрів.

Українські ЗМІ повідомляють про зустріч силовиків з президентом, де обговорювався розгін Євромайдану. Але поки що влада обмежується закликами розблокувати роботу урядових будівель.
XS
SM
MD
LG