Спеціальні потреби

Сотні тисяч людей зібрало народне віче в столиці України


В Україні триває політичне протистояння. Окрилена масовою підтримкою громадян, опозиція заговорила мовою ультиматумів.

Протягом двох діб президент має оголосити про відставку уряду. Якщо цього не станеться, обіцяють заблокувати резиденцію Віктора Януковича в Межигір'ї. Сьогодні протестувальники обнесли барикадами практично весь центр української столиці. Натомість влада поки що не демонструє жодної готовності до компромісу. Опозиція назвала свій мітинг «Маршем мільйонів». Підрахувати учасників практично неможливо, але сподівання влади на апатію громадян не виправдалися. Людей навіть більше, ніж тиждень тому.

Він думає, що ми розійдемось. Він думає, що ми здамося. Він думає, що ми будемо стояти, але недовго. А ми знаємо, що нас буде більше. Ми впевнені, що ми боремося за свої права. І ми з кожним днем тільки розширюємо акцію. З сьогоднішнього дня ми пікетуємо повністю весь урядовий квартал.
лідер ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк


Опозиція взяла в кільце декілька урядових будівель в центрі Києва. Дії протестувальників стали більш організовані. На їхньому боці повна підтримка столиці. Безперервним потоком несуть грошові пожертви, теплий одяг і їжу. Владі озвучили ультиматум — протягом 48 годин відправити у відставку уряд, покарати силовиків, винних у побитті студентів, та звільнити арештованих демонстрантів.

Водночас влада не демонструє жодних ознак компромісу. Опозиція підозрює - готуються до силового сценарію і введення надзвичайного стану. Зі свого боку, підкреслюють, що їхній протест - мирний. А тим часом Юлія Тимошенко написала листа з ув'язнення, в якому закликає взагалі не вести переговори із президентом.

«Наша мета — дострокове негайне усунення Януковича з посади президента України. Не робіть ні кроку назад. Не сідайте за стіл переговорів з бандою, в якої лікті по руки в крові наших дітей!» - озвучила лист матері Євгенія Тимошенко.

На мітингу виступив і лідер «Третьої української республіки» Юрій Луценко:

«Ми європейці українського походження, і більше не будемо терпіти азійського трьохсотлітнього полону. Коли у Вас в Єнакієво кажуть «Батя своих детей не сдает», то краще бути сиротою, ніж мати такого батю».

Як і обіцяла, опозиція встановлює намети в урядовому кварталі. У відповідь СБУ порушила кримінальні провадження за заклики захопити державну владу.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG