Спеціальні потреби

Збільшення продовольчої допомоги американцям - серед рішень, які планує оголосити Байден у п’ятницю


Президент США Джо Байден, який заступив на посаду у середу, вже видав більше десятка указів, спрямованих на подолання пандемії коронавірусу а також скасування деяких заходів, затверджених раніше адміністрацією президента Дональда Трампа.

Одразу після приходу на посаду Байден, зокрема підписав рішення про повернення США до Паризької угоди зі зміну клімату а також ВООЗ, скасувавши попередні рішення Трампа.

В четвер Байден озвучив свою стратегію із подолання пандемії кронавірусу. Серед десяти указів підписаних у цей день - вимога носити маски під час подорожей, кроки із прискорення вакцинації, відкриття роботи шкіл із забезпеченням захисних заходів, прискорення розробки ліків від COVID-19. Одним із указів Байден передбачив можливість застосувати надзвичайні оборонні повноваження президента, щоб забезпечити виробництво захисних масок N95, предметів персонального захисту для медиків, наборів для забору аналізів, тощо.

«Наш національний план відкриває масштабні зусилля воєнного часу, - виголосив Байден. - Як я сказав вчора, померло 400 000 американців. Це більше, ніж загинуло у всій Другій світовій війні ... Це заходи воєнного часу».

У п‘ятницю Байден планує підписати ще два укази. Один стосується збільшення допомоги для нужденних американців, включаючи розширення продовольчої допомоги а другий передбачає кроки з підвищення мінімальної заробітньої плати до 15 доларів на годину для тих, хто працює на федеральний уряд.

Ці заходи покликані надати допомогу американцям до того, як буде прийнято пакет економічних стимулів обсягом майже 2 трильйони доларів, запропонований Байденом. Законопроект передбачає збільшення мінімальної заробітньої плати до 15 доларів на годину загалом по країні. Зараз цей мінімум становить 7,25 доларів.

«Американці не можуть дозволити собі чекати», - сказав Браян Діз, директор Національної економічної ради США. Він відзначив, що до 30 мільйонів американців потерпають від нестачі їжі.

Дивіться також: Перші години президента Байдена у Білому домі – підсумки. Відео

Перші години президента Байдена у Білому домі – підсумки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG