Спеціальні потреби

Український парламент вже три дні працює над Кримінально-процесуальним кодексом


Третій день поспіль на порядку денному парламенту Кримінально-процесуальний кодекс (КПК). Депутати працюють до ночі, щоб скоріше прийняти новий кодекс. У четвер більшість проголосувала за рішення працювати поки не приймуть увесь документ. Втім, спікер Володимир Литвин не береться прогнозувати, коли проголосують за всі статті.

До процесу прийняття нового КПК Партія регіонів ставляться практично. Лідер фракції Олександр Єфремов навіть порахував, скільки ще Верховній раді треба часу, щоб розглянути усі поправки до кодексу.

«Ми порахували, що протягом години розглядається приблизно 100 поправок. Відповідно, нам необхідно більше ніж 20 годин, щоб розглянути усі поправки до КПК», – заявив Єфремов у четвер зранку.

Спікер парламенту Володимир Литвин зазначив, що Кримінально-процесуальний кодекс виявився набагато складнішим за Податковий кодекс, який приймали швидше. За словами голови ВР, профільний комітет «не дуже відповідально підійшов до підготовки документа, а зробив багато відсилок на Верховну раду, пропонуючи парламенту самому визначитися з багатьох поправок».

Наразі нардепи ухвалили менше половини статей з кодексу. У залі знаходиться близько 100 депутатів, хоча голосує більш ніж 300 карток. Поправки обговорюють тільки представники опозиції.

Чесність голосування та розгляду проекту кодексу поставили під сумнів журналісти та активісти руху «Чесно», які слідкують за цим процесом. Для депутатів вони повісили плакат із написом: «Не забажай картки сусіда свого. Голосуй чесно». Також активісти роздали депутатам звернення із нагадуванням, що відповідно до Конституції та українського законодавства, народні обранці повинні голосувати особисто. Тим більше, громадські діячі запропонували внести зміни до Конституції, щоб у тих, хто голосує «за сусіда», забирали депутатський мандат. В русі «Чесно» збираються на основі зібраних фото- та відеоматеріалів звернутися до президента Віктора Януковича та до прокуратури.

Узгоджене голосування регіоналів по-своєму коментує спікер Володимир Литвин. Він порекомендував усім нардепам приміняти кожну проголосовану норму на себе. «Я думаю, що кожен повинен при голосуванні за ту чи іншу поправку, кожну норму цього закону приміряти на себе, знаючи наш історичний досвід, який акумульовано у формулі: від суми та тюрми не зарікайся», – сказав голова парламенту. На відсутність регіоналів Володимир Литвин закидає, що і представників опозиції у залі небагато.

Представники опозиції здебільшого йдуть із зали, заявляючи, що не хочуть брати участь у фарсі. Так на власній сторінці у Фейсбуці пояснив свій вчинок депутат від блоку НУНС Володимир Ар’єв.

«Прояниківська частина залу не думає, а тупо тисне кнопки за себе і п’ятьох сусідів. Не бачу сенсу брати участь у «розгляді» в другому читанні – не люблю фарс», – написав депутат.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG