Спеціальні потреби

Суд над Тимошенко за подібним сценарієм


Юлія Тимошенко зі своїм адвокатом
Юлія Тимошенко зі своїм адвокатом

Як і на суді Луценка, в п’ятницю в Печерському районному суді заборонили будь-яку трансляцію та усунули Юлію Тимошенко під час зачитування обвинувального висновку. Наприкінці суду Тимошенко висунули новий позов від НАК Нафтогазу України, згідно з яким політик повинна повернути 1,5 мільярда гривень.

Суддя Родіон Кіреєв неодноразово робив зауваження екс-прем’єр-міністру, щоб та вставала, коли звертається до суду. Але, як і на попередніх засіданнях, Юлія Тимошенко назвала свою позицію «протестом проти неправосуддя». Суддя Кіреєв охарактеризував таку поведінку як «зневажання до суду» та видалив Тимошенко із зали на одне засідання.

Лідерка «Батьківщини» не стала очікувати винесення рішення, і одразу почала збирати речі. Журналістам Тимошенко заявила про те, що таким чином була порушена стаття 262 Кримінально-процесуального кодексу. Згідно із документом, стаття 262 говорить про обов’язковість участі підсудного в судовому розгляді. Відсутність допускається лише у випадках ухиляння самого підсудного від явки та перебування за межами України, чи коли сам підсудний просить розглянути справу за його відсутності (якщо не може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі).

Також, вийшовши із зали, Юлія Тимошенко не встигла повідомити судді про своїх нових захисників. Це чотири нові адвокати, з яких двоє – громадяни Сполучених Штатів. На попередньому засіданні Тимошенко розірвала контракт із Миколою Титаренком, так як той через дії суду не може її захищати.

Обвинувальний висновок, який складається з 73 сторінок, прокурор почала зачитувати без підсудної та захисників. В тексті висновку містилися покази прем’єр-міністра Миколи Азарова, колишнього голови НАК Нафтогазу України Олега Дубини, міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка та інших. Зокрема, Микола Азаров стверджував, що в обмін на зниження ціни на російський газ Юлія Тимошенко погодилася продовжити на 50 років термін базування Чорноморського флоту РФ в Криму. Олег Дубина ж заявив, що Тимошенко під загрозою звільнення змусила його підписати газові контракти з Росією у 2009 році. Зачитуючи висновок, прокурор Лілія Фролова висловилася, що «її (Юлії Тимошенко) вина повністю доведена зібраними доказами».

Суддя Родіон Кіреєв повідомив і про те, що підготовчі дії завершились, і почалось судове слідство.

В Партії регіонів знову прокоментували поведінку Юлії Тимошенко як неповагу до судової системи в Україні. Нардеп Володимир Олійник зазначив, що існують інші статті кодексу, які зобов’язують підсудних вставати.

«Екс-прем’єр-міністр послалася на статтю 55 Конституції України, яка передбачає право громадян захищати свої конституційні права. Але ж це стосується тих засобів, які не заборонені законом», – додав Володимир Олійник.

Наступне судове засідання у справі проти Юлії Тимошенко відбудеться у понеділок 18 липня. За словами судді Родіона Кіреєва, законодавство вимагає роз’яснення підсудній її прав у зв’язку з новою редакцією цивільного позову НАК Нафтогазу України, поданого проти неї у п’ятницю. Також у суді озвучили вимоги, які містяться у цивільному позові щодо стягнення з Тимошенко 1,5 мільярда гривень.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG