Спеціальні потреби

У понеділок Тимошенко обстежить закордонна медкомісія


У понеділок Тимошенко обстежить закордонна медкомісія
У понеділок Тимошенко обстежить закордонна медкомісія

Є сподівання на те, що ситуація зі здоров’ям Юлії Тимошенко нарешті проясниться. У понеділок 13 лютого ув’язнену екс-прем’єрку, яка навідріз відмовляється від послуг вітчизняного МОЗ, обстежать закордонні лікарі. Таку орієнтовну дату повідомила в п’ятницю Генпрокуратура.

Як підтвердила прес-служба відомства, 13 лютого в Україну прибудуть медики з Німеччини і Канади, які разом з українськими колегами проведуть комісійне обстеження Тимошенко. При цьому в прокуратурі запевнили, що, у відповідь на звернення послів країн Євросоюзу, США та міжнародних медичних організацій, готові усіляко сприяти роботі спільної медкомісії.

Натомість опозиція у добру волю ГПУ не вірить і очікує каверз. Соратники опозиціонерки запідозрили державні органи в затягуванні приїзду закордонних лікарів. Як заявив у п’ятницю депутат від БЮТ Юрій Одарченко, у понеділок обстеження не буде. За його словами, українське Міністерство закордонних справ намагається відтягти візит німецьких та канадських лікарів аж до березня, навмисно гальмуючи розгляд їхніх документів. Водночас якнайшвидший приїзд іноземних медиків, вважає бютівець, критично важливий, бо може врятувати Тимошенко від фізичного знищення.

Пастку бачать опозиціонери і в змішаному складі комісії, на чому наполягає МОЗ. Як заявив у п’ятницю захисник екс-прем’єрки Сергій Власенко, за його інформацією, Міністерство охорони здоров’я в ультимативній формі зажадало, щоб комісія складалася з рівної кількості іноземних та українських фахівців. Якщо ж Тимошенко допустить до себе лише іноземців, то вони мають передати всі результати свого обстеження МОЗу. Таку вимогу Власенко назвав провокацією. Як він припустив, висновки закордонних медиків хочуть знівелювати висновком МОЗ.

А тим часом у Юлії Тимошенко від 9 лютого змінився статус: з «підслідної заарештованої» вона стала «засудженою». Про це повідомив у п’ятницю один із керівників пенітенціарної служби Харківської області. Представник тюремної служби поінформував також, що, попри зміну статусу, до іншої камери Качанівської колонії екс-прем’єрку поки не перевели: про це попросила сама ув’язнена. На її прохання, їй також залишили її власний одяг, і до виправних робіт не залучають. Як пояснив тюремник, засудженій надали можливість знайомитися з матеріалами кримінальної справи щодо корпорації ЄЕСУ.

Суд у цій другій справі Тимошенко розпочався у четвер 9 лютого в Харкові. На засіданні не було ані самої Тимошенко, ані її адвокатів. На цьому першому засіданні суд вирішив задовольнити вимогу позивача – Служби безпеки України – та обмежити строки ознайомлення підсудної з матеріалами справи. Вивчити 71 том справи екс-прем’єрку зобов’язали до 28 березня.

Водночас із опозиціонерки зняли другий арешт. Як пояснили в СБУ, оскільки на сьогоднішній день Тимошенко перебуває в статусі засудженої в «газовій» справі, то відпала потреба тримати її під арештом у справі ЄЕСУ.

Нагадаємо: у справі про діяльність корпорації ЄЕСУ Служба безпеки України звинувачує екс-прем’єрку в ухиленні від сплати податків на мільйони гривень та у замахові на розкрадання бюджетних коштів для погашення приватних боргів корпорації. Як раніше заявляв захисник Сергій Власенко, новий вирок може збільшити строк ув’язнення лідера опозиції, яка зараз засуджена на 7 років у «газовій» справі, до 12 років позбавлення волі.

Принаймні у парламентських виборах цього року ані Юлія Тимошенко, ані Юрій Луценко брати участі не зможуть. Про це заявив у п’ятницю міністр юстиції Олександр Лавринович. Коментуючи вимогу ПАРЄ про допущення лідерів опозиції до перегонів, міністр зауважив: у принципі він не проти того, щоб змінити Конституцію і дозволити засудженим за нетяжкі злочини балотуватися. Однак на вибори-2012 Тимошенко і Луценко вже ніяк не встигнуть. Як заявив міністр, для внесення змін до Конституції потрібно більше часу, аніж залишилося до старту виборчої кампанії.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG