Спеціальні потреби

Із справи Тимошенко зникають докази


Із справи Тимошенко зникають докази
Із справи Тимошенко зникають докази

Про це повідомив адвокат екс-прем’єра Дмитро Нечипоренко. Він зазначив, що зникли докази, які підтверджують невинуватість Юлії Тимошенко, а саме щодо незаконних нарахувань податкових зобов’язань.

Зниклий документ-експертиза, яка доводить, що витрати Юлії Тимошенко були спрямовані не на особисту вигоду. На думку захисту, він має вагоме значення у розгляді апеляційної скарги Тимошенко щодо скасування рішення Шевченківського райсуду Києва у 2005 році. Тоді суд став на бік Юлії Тимошенко, а у жовтні 2011 року Окружний адміністративний суд скасував це рішення.

«Висновок спеціалістів у галузі податкового законодавства, а саме експертизи Київського інституту судових експертиз, у матеріалах справи відсутній – він був незаконно вилучений невідомо ким», – заявив адвокат Дмитро Нечипоренко.

Втім, апеляційний суд задовольнив клопотання захисту щодо пошуку зниклого документа та необхідності його долучення до справи.

Розгляд іншої апеляції щодо повторного арешту перенесли на наступний тиждень. За словами однопартійців Тимошенко, це відбувається через саміт ЄС-Україна. Начебто влада хоче відкласти слухання до завершення саміту.

Сама екс-прем’єр-міністр відмовилась ходити на засідання апеляційного суду. Юлія Тимошенко написала заяву, що не заперечує проведення слухань без неї. Її адвокат Сергій Власенко пояснив це тим, що Тимошенко не здатна відвідувати засідання через поганий стан здоров’я.

Водночас суддя Ольга Єфімова зазначила, що має довідку від керівництва СІЗО, в якій повідомляється, що стан здоров’я Юлії Тимошенко є нормальним. Такими ж є й висновки, оприлюднені на сайті Міністерства охорони здоров’я України. Сергій Власенко у свою чергу відповів, що його підзахисна «не вірить у справедливість суду», тому не вважає за потрібне його відвідувати.

Також досі триває обговорення відео, викладеного в Інтернеті, де показана камера Тимошенко у медчастині слідчого ізолятора. Так, регіонал Юрій Мірошниченко не побачив у зйомках нічого поганого. «Я не бачу в цьому нічого поганого. Навіть добре. Люди об’єктивно бачать, що там є», – прокоментував депутат.

Натомість депутати БЮТ-Батьківщина написали звернення до Лук’янівського СІЗО з вимогою пояснити обставини цієї зйомки. Депутат Олександр Сочка, який повідомив про документ, розказав, що вони хочуть знати, хто давав дозвіл на проведення зйомки, хто її здійснював, і чи давала згоду сама Юлія Тимошенко.

У п’ятницю Державна пенітенціарна служба поширила повідомлення, що Юлію Тимошенко попереджали про відеозйомку, і це робилося заради «об’єктивного інформування громадськості про умови перебування Юлії Тимошенко у СІЗО».

«При цьому не було допущено жодних порушень чинного законодавства і не переслідувалися наміри втручання у особисте життя», йдеться у заяві служби.

Попри це, адвокат Сергій Власенко стверджує, що Юлія Тимошенко заперечувала проти зйомки, і що до відео причетні представники СБУ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG