Спеціальні потреби

Тимошенко розпочала акцію непокори Януковичу


Щойно закінчилися новорічні свята, як із харківської лікарні нагадала про себе головна бранка країни. Схоже, у екс-прем’єрки розвіялись надії на сторонню допомогу. Віднині ув’язнена опозиціонерка збирається битися за себе сама.

Юлія Тимошенко відмовляється перебувати у лікарняній палаті, а якщо її силуватимуть, чинитиме фізичний спротив. Про це екс-прем’єрка заявила у відкритому листі до президента Януковича, що його у вівторок оприлюднив на брифінгу в Харкові захисник Сергій Власенко.

Як він повідомив журналістам, зараз Тимошенко перебуває в кімнаті для зустрічей з адвокатами, де є тапчан, стіл і крісло. До палати вона не повернеться, доки звідти не приберуть відеокамери і цілодобовий караул.

«Я більше не увійду до своєї тюремної палати, поки ви, Вікторе Федровичу, не знімете там свої відеокамери, через які ви цілодобово підглядаєте за мною... Я більше не увійду в свою тюремну медичну палату, поки ви не виведете з неї черговий караул, який там знаходиться незаконно і який стоїть біля мого ліжка, коли я сплю або проходжу медичні процедури», – написала ув’язнена у своєму відкритому листі.

Тимошенко називає себе «заручницею», захопленою Януковичем у полон, і обіцяє більше ніколи не спілкуватися з його слідчими, ігнорувати його суди і не коритися його тюремникам. При цьому обіцяє: «Я буду фізично захищатися».

«Я оголошую свою особисту акцію громадянської непокори, – заявила опозиціонерка. – З цього моменту я, по-перше, більше не визнаю ваших прокурорів та слідчих... На знак протесту я більше жодного разу не приїду добровільно в ваш суд, бо це вже давно не суд, це – інквізиція... Доставляти мене до суду вам доведеться із застосуванням грубої фізичної сили. Такому примусу я буду чинити фізичний опір настільки, наскільки у мене вистачить сил і життя», – наголосила лідер опозиції у відкритому листі до президента.
Я більше не увійду до своєї тюремної палати, поки ви, Вікторе Федровичу, не знімете там свої відеокамери, через які ви цілодобово підглядаєте за мною... Я більше не увійду в свою тюремну медичну палату, поки ви не виведете з неї черговий караул, який там знаходиться незаконно і який стоїть біля мого ліжка, коли я сплю або проходжу медичні процедури.
Юлія Тимошенко

Захисник екс-прем’єрки, який оприлюднив документ, припустив, що влада може відповісти на акцію непокори Тимошенко новою порцією компрометуючих відеоматеріалів з її палати. «Я не виключаю, що зараз Янукович і його команда почнуть діяти своїми звичними методами. Щоб відволікти увагу від заяви Юлії Тимошенко, почнуть з’являтися якісь чергові відео з палати», – спрогнозував Власенко.

А тим часом президент Віктор Янукович, якому адресоване послання, поки що ніяк не відреагував на заяву опозиціонерки.

Нагадаємо: на 18 січня у харківському суді призначено чергову спробу судового розгляду справи ЄЕСУ. Судові засідання в цій справі багато разів переносились через відмову Юлії Тимошенко брати участь у процесі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG