Спеціальні потреби

Український уряд стимулюватиме економічне зростання


Прем’єр-міністр України Микола Азаров закликав урядовців активізувати зусилля для стимулювання економічного зростання. Голова уряду вважає реальним завданням збільшення протягом року валового внутрішнього продукту на 3,5%. Пріоритетами Кабміну буде програма імпортозаміщення та відновлення роботи нафтопереробної, хімічної галузей та електрометалургії, заявив Азаров на засіданні Кабінету міністрів 3 січня.

«Перш за все, треба залучити інвестиційні ресурси, покращити інвестиційний клімат, активніше проводити дерегуляцію. Ми налаштовані створити такі умови, щоб у нас було власне потужне сільськогосподарське машинобудування, щоб в Україні будувалися власні тепловози, вагони і швидкісні потяги, щоб українські ІТ-новації впроваджувалися насамперед на вітчизняному ринку. Українській промисловості потрібен потужний інвестиційний поштовх», – підкреслив прем’єр.

Заяви Миколи Азарова пролунали на фоні критики економічних прорахунків уряду від глави держави. В інтерв’ю газеті «Комсомольська правда в Україні» Віктор Янукович назвав неповну віддачу урядовців однією з причин недосягнення прогнозних показників. Мовляв, саме Кабмін має відповідати за невиконання завдань з проведення реформ.

Про економічний спад говорить і офіційна статистика. У четвер Держкомстат оприлюднив невтішні дані про економічний розвиток країни у третьому кварталі минулого року. За даними відомства, ВВП країни скоротився на 1,3% порівняно із попереднім кварталом. Навіть ще більший спад зафіксували в промисловості. Будівельна галузь також спрацювала в мінус – її доходи у порівнянні з 2011 роком скоротилися на понад 12%.

Відсутність серйозних іноземних інвестицій створюватиме проблему із платіжним балансом, Україна фактично вже зараз на межі дефолту.
Сергій Таран
У цих умовах оглядачі, на відміну від урядовців, дають більш песимістичні прогнози. На думку експерта Сергія Тарана, наступний рік для української економіки буде надзвичайно складним і очікувати зростання не варто.
«Навіть влада визнає, що економічна діяльність уряду за минулий рік була провальною. В Україні немає економічного зростання, і воно не передбачається в 2013 році. Найголовнішим економічним завданням для уряду стане залучення зовнішніх запозичень. Залишається можливість домовитися про це із МВФ, який буде висувати свої умови. Зокрема, скорочувати бюджетні видатки і піднімати тарифи для населення. Можливо, доведеться звертатися до інших джерел, зокрема до Росії. Другий фактор, який гальмуватиме розвиток економіки – стабільно високий рівень корупції. Він скоріш за все залишатиметься на високому рівні, бо ті ж самі люди залишаються при владі. А це породжує третю проблему – брак інвестицій. Відсутність серйозних іноземних інвестицій створюватиме проблему із платіжним балансом, Україна фактично вже зараз на межі дефолту», – вважає експерт.
XS
SM
MD
LG