Спеціальні потреби

Соціологи: більшість українців – прихильники євроінтеграції


52% опитаних українців підтримують євроінтеграційний курс країни. Такі дані у четвер оприлюднила соціологічна група «Рейтинг». Дослідження інших соціологічних компаній тільки підтверджують факт, що українці більше схильні до Євросоюзу, ніж до Митного союзу.

За даними «Рейтингу», протягом 2012 року кількість прихильників євроінтеграції була стабільною. Втім, «твердих» прихильників євроінтеграції стає все більше щороку.

«Якщо у 2010-2011 роках однозначно підтримували вступ України до ЄС близько чверті українців, то у 2012 – щонайменше третина», – коментують коливання числа впевнених фанів єврокурсу у «Рейтингу».

Останнє опитування показує, що 34% респондентів все ж таки не підтримують приєднання України до ЄС, а 14% – не визначились.

Крім цього, українців спитали – що вигідніше Україні – підписати Угоду про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом чи вступити до Митного союзу. 40% опитаних схилились в бік Угоди з ЄС, коли 37% – до вступу із Митним союзом. Ще 23% не змогли визначитися.

«Протягом останнього року кількість прихильників підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом майже не змінилася, натомість трохи, але зросла кількість тих, які вважають Митний союз більш вигідним для країни (з 34 до 37%)», – пояснюють експерти.
«Важливо, що молодь у всіх регіонах країни демонструє високу підтримку приєднання України до Європейського Союзу, що може стати об’єднувальною ідеєю для нового покоління українців».
Марія Золкіна, аналітик
Що ж стосується регіонального розподілу, то Захід, Північ та Центр України більше підтримують Угоду з ЄС, а Південь і Схід – вступ до Митного союзу.

Такі дані підтверджує Фонд «Демократичні ініціативи», який теж займається дослідженням ставлення українців до євроінтеграційного курсу країни. Соціологи Фонду показують, що відмінність ставлення залежить від регіонального та вікового фактору. Ідею членства в ЄС, за даними «Демократичних ініціатив», підтримують 74% на Заході, і 26% - в Криму і на Донбасі. Найстарше покоління здебільшого проти, коли молодь у всіх регіонах підтримує євроінтеграцію. У Донбасі та Криму – понад 51% молодих українців підтримують вступ до ЄС, свідчать дані «Демократичних ініціатив» за минулий рік.

«Важливо, що молодь у всіх регіонах країни демонструє високу підтримку приєднання України до Європейського Союзу, що може стати об’єднувальною ідеєю для нового покоління українців», – зазначає аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна.

Те, що більшість українців таки схиляються в бік Євросоюзу, підтверджує і опитування, проведене соціологічною службою Центру Разумкова спільно із Фондом «Демократичні ініціативи» весною 2012 року. На питання – Україна виграє чи програє від вступу до ЄС – 43,1% відповіли, що виграє. 28,2% сказали, що програє, і 28,8% не змогли відповісти на запитання.

Експерти переконані, коли в країні буде проводитися інформаційно-роз’яснювальна компанія про переваги та недоліки євроінтеграції, прихильників європейського курсу в Україні стане ще більше.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG