Спеціальні потреби

Президент України готовий приєднатися до деяких положень Митного союзу


Україна готова до тіснішої співпраці з країнами-членами Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану. У Києві розглядають можливість приєднатися до деяких із положень економічного об’єднання цих пострадянських країн. Про таку можливість президент України Віктор Янукович говорив у середу з російським колегою Володимиром Путіним під час засідання Ради глав держав СНД в Ашгабаті. За словами українського очільника, до пошуку інструментів ефективної співпраці з Митним союзом країну штовхають кризові явища на світових ринках.

«Ми добре усвідомлюємо, що світова економічна криза торкається кожної країни. Як від неї захиститися, які є для цього інструменти, як можна активізувати наші зусилля, щоб знайти можливість компенсувати ті втрати, які має кожна країна на світових ринках. Про це йшла мова в різних форматах. Нам треба тісніше координувати наші спільні дії, щоб якомога ефективніше використовувати наші відносини в рамках формату СНД та в рамках двосторонніх відносин між країнами. Ми добре розуміємо: якщо ми не знайдемо інструмент співпраці з Митним союзом, ми можемо багато втратити – що сьогодні неприпустимо для економіки України. Наші пропозиції, які ми обговорювали вже декілька років підряд, зводяться до того, що нам треба приєднуватися до деяких положень Митного союзу, до тих правил, які є в Митному союзі, і ми з ними повинні рахуватися», – заявив Віктор Янукович після зустрічі з Путіним.

Українські урядовці визнають, що ігнорування правил Митного союзу, товарообіг з яким сягає 60 мільярдів доларів, призводить до значних фінансових втрат.

Російське керівництво підтверджує, що хотіло б бачити Україну серед членів Митного союзу. Виступаючи на саміті СНД, президент РФ Володимир Путін привітав ініціативи, які сприяють створенню умов для «поглиблення інтеграційних зусиль». «Ми будемо вітати усі деражави, які виявлять бажання і будуть готові до приєднання до цих (Митний союз і Єдиний економічний простір) інтеграційних об’єднаннь. Повторюю ще раз, і бажання виявлять, і будуть готові. Це процес взаємний, і ми будемо дуже позитивно ставитися до цього процесу», – заявив Путін.
Янукович вкотре зібрався продати Україну. Курс на європейську інтеграцію визначений законом про основи внутрішньої і зовнішньої політики України, й цей курс не підлягає дискусії. Європейський Союз і Митний союз – це взаємовиключні поняття, це різні цінності, різні цілі й кардинально різні шляхи розвитку України.
Арсеній Яценюк

Раніше представники політичного керівництва Росії обіцяли знизити ціну на газ для українських споживачів в разі приєднання до Митного союзу України. Натомість українські урядовці не підтримували ідею. Мовляв, членство в цій організації перешкоджатиме підписанню угод, які полегшать доступ до ринків країн Європейського Союзу.

На заяви президента Януковича його опоненти відповіли різкою критикою. Один із лідерів Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк погрожує главі держави відповідальністю, якщо той вирішить підписати угоди, що суперечать Конституції. Політик вважає, цей крок глави держави стане ще однією підставою для початку процедури імпічменту.

«Янукович вкотре зібрався продати Україну. Курс на європейську інтеграцію визначений законом про основи внутрішньої і зовнішньої політики України, й цей курс не підлягає дискусії. Європейський Союз і Митний союз – це взаємовиключні поняття, це різні цінності, різні цілі й кардинально різні шляхи розвитку України», – наголосив він.

Опозиція закликає якнайшвидше підписати угоду про асоціацію з ЄС. Для завершення процесу в Європі хочуть, щоб в Україні припинили вибіркове застосування правосуддя та переглянули вироки в політично вмотивованих справах проти лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG