Спеціальні потреби

Польща пропонує ЄС створити енергетичний союз


Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск пропонує Європейському Союзу створити енергетичний союз для зменшення газової залежності від Росії, яка, на його думку , послаблює позиції Європи.

Про це він написав у статті, опублікованій у газеті Financial Times.

Росія, яка приблизно на третину забезпечує потреби ЄС у нафті і газі, шокувала міжнародне співтовариство своєю військовою інтервенцією і анексією у березні українського Криму.

Це змусило США та їхніх європейських союзників почати вводити санкції проти найближчого оточення президента Володимира Путіна і загрожувати обмеженнями для ключових секторів російської економіки, якщо Росія буде і далі посилювати напруженість у відносинах з Україною.

Міжнародна угода, покликана уникнути ширшого конфлікту в Україні, в понеділок наштовхнулася на небажання збройних сепаратистів звільнити захоплені ними будівлі на сході країни.

«Незалежно від розвитку подій в Україні один урок вже ясний: надмірна залежність від російських енергоносіїв робить Європу слабкою», – йдеться в статті Туска.

«Тому я пропоную створити енергетичний союз. Він поверне європейське співтовариство до свого коріння», – заявив польський прем’єр. В основі такого союзу має лежати кілька елементів, сказав він, одним з яких є створення єдиного європейського органу, який відповідатиме за закупівлі газу для всього блоку з 28 країн.

Іншим елементом, на його думку, мають стати «механізми солідарності», за допомогою яких країни Євросоюзу приходили б на допомогу членам блоку, яким загрожують відключенням поставок газу.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG