Спеціальні потреби

Турчинов просить Мін'юст дослідити антиконституційну діяльність КПУ


Виконувач обов’язків президента України, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов направив в Мін’юст лист з проханням розглянути матеріали щодо антиконституційної діяльності Комуністичної партії України.

Про це він заявив сьогодні під час виступу у Національному заповіднику «Биківнянські могили», вшановуючи пам’ять жертв політичних репресій.

«Я сьогодні підписав офіційного листа на Міністерство юстиції України, де пропоную йому негайно розглянути всі матеріали, надані Службою безпеки України, Генеральною прокуратурою, щодо незаконної антиконституційної діяльності Комуністичної партії України», – сказав Турчинов.

«Я переконаний, що український суд поставить крапку в цій справі», – додав він.

Також у своєму виступі Турчинов нагадав, як за сталінських часів знищувались мільйони людей. При цьому він зазначив, що сьогодні у Росії намагаються відновити пострадянську імперію. Але, на переконання Турчинова, Україна вже ніколи не стане частиною будь-якої імперії і подолає всі проблеми і виклики.

У жалобному заході в Биківні також взяли участь прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, члени уряду, представники різних релігійних кіл, колишні політв'язні. Вони поклали квіти до меморіалів закатованим та розстріляним радянським режимом у Биківнянському лісі українцям і громадянам Польщі.


13 травня Турчинов заявив, що звернеться до Міністерства юстиції з проханням розглянути матеріали про причетність КПУ до терористів та можливості заборони партії.
Биківня
Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG