Спеціальні потреби

Айра Форман: антисемітизм лише там, де є сепаратисти


США закликають сепаратистів не використовувати антисемітизм для досягнення політичних результатів

Прояви антисемітизму в східних регіонах України спровоковані прихильниками сепаратизму, і перехідний український уряд не має до них ніякого відношення. Про це в Києві 16 травня під час виступу в «Українському кризовому медіа-центрі» заявив Айра Форман (Ira Forman) - спеціальний посланець США з моніторингу та боротьби з антисемітизмом.

«Україна для нас особливо важлива через ту російську пропаганду, яка каже, що тут зростає рівень антисемітизму, що до цього причетний уряд, в якому засіли фашисти. Однак, спостерігається зворотне: ми бачимо, що проросійські сили всіляко заважають зусиллям провести на сході України вибори. Ми побачили консенсус в країні, в цілому - немає ніякого антисемітизму з боку тимчасового уряду України, але є прояв антисемітизму на півдні і сході України з боку проросійських сил», - підкреслив Айра Форман.

Він нагадав про факт прояву антисемітизму, який був зафіксований біля синагоги в Донецьку під час проведення так званого «референдуму» про самовизначення Донецької області.

«Експерти вважають, що цей інцидент був спровокований проросійськими силами, а не урядом чи «правою» частиною українського суспільства», - підкреслив Айра Форман.

Нагадаємо, що 15 квітня 2014 року, коли представники єврейської громади почали святкувати Песах, група невідомих із закритими обличчями, під'їхавши до синагоги в Донецьку, стала роздавати всім, хто виходив з храму, листівки образливого та протиправного характеру.

В ООН розповіли про вбивства, викрадення та тортури на Сході
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00
Айра Форман заявив, що «дуже небезпечно та неприйнятно» використовувати антисемітизм як політичну зброю, яка могла б зірвати хід та процес підготовки до президентських виборів 25 травня в Україні.

«Російські заяви про те, що існує якийсь прояв антисемітизму в перехідному уряді України - це абсолютна брехня. Особливих зусиль ця діяльність набуває перед виборами. Коли ми маємо справу з пропагандою і дезінформацією щодо центрального уряду, то чомусь стикаємося з тим, що факти прояву антисемітизму фіксується на сході України», - сказав Айра Форман.


Айра Форман зазначив, що Бюро моніторингу з питань антисемітизму під егідою Державного департаменту США розвиває один з напрямків, спрямованих на зміцнення громадянського суспільства в світі. Спеціальний посланець США сказав, що хотів би бачити міцним «каркас» громадянського суспільства в Росії, і підкреслив, що останніми місяцями в самій Росії почастішали випадки прояву антисемітизму.

Дивіться також: Міс Діаспора зве на закордонні виборчі дільниці
Міс Діаспора зве на закордонні виборчі дільниці
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG