Спеціальні потреби

Віктор Орбан знову закликав Київ надати угорцям в Україні автономію


تاخیر قطارها، صدها پناهجو را در ایستگاه قطار بوداپست سرگردان کرده است. 

Подібний заклик від угорського прем'єра звучить вже вдруге за останній тиждень.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан знову заявив про необхідність надання автономії етнічним угорцям, які проживають в Україні. Минулого тижня аналогічний заклик Орбана викликав негативну реакцію в дипломатичному світі.

«Україна не може бути ані стабільною, ані демократичною, якщо вона не надасть меншинам, в тому числі і угорцям, того, на що вони мають право, - заявив Орбан у п'ятницю в ефірі громадського телеканалу. - А це подвійне (угорське) громадянство, колективніі права й автономія.

Орбан, який здобув переконливу перемогу на виборах минулого місяця, таким чином, підтвердив свій заклик надати автономію близько 200 тисячам етнічних угорців, які проживають у Західній Україні. Вперше він заявив про це минулого тижня під час церемонії складання присяги на посаду прем'єр-міністра країни.

Його коментарі спонукали Київ у вівторок запросити посла Угорщини в МЗС для пояснень, а також викликали критику з боку регіонального союзника - сусідньої Польщі.

У середу міністр закордонних справ Угорщини Янош Мартоні намагався заспокоїти українців, а також своїх європейських колег після першого заклику Орбана до надання автономії. Тоді Мартоні заявив, що Угорщина не збирається вимагати автономії для етнічних угорців у Західній Україні.
XS
SM
MD
LG