Спеціальні потреби

HRW: обмеження на подорожування ускладнюють надання медичної допомоги на сході України


Базована у Сполучених Штатах правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що запроваджені українським урядом обмеження на подорожування спричинилися до серйозних перешкод у наданні медичної допомоги в контрольованих бойовиками східних районах країни.

В оприлюдненому в п’ятницю документі організація заявила, що основує свої твердження на 10-денних телефонних і прямих інтерв’ю з медичним персоналом і пацієнтами в Східній Україні.

Human Rights Watch твердить, що обмеження на подорожування перешкоджають у доступі українських громадян у східному районі країни, яким потрібно подорожувати до районів під урядовим контролем для скористання медичними послугами, які фінансує уряд. Це зокрема стосується хворих на ВІЛ, туберкульоз, а також наркоманів.

Як сказано, обмеження також створили відстрочки у постачах медикаментів, що спричиняє їх нестачу в медичних закладах.

Також у п'ятницю агентство Associated Press, з посиланням на чиновника українського Міністерства закордонних справ (Євгена Перебийноса), повідомило, що Україна подала в ООН офіційну заяву в питанні розгортання миротворчої місії в Донецькій області.

Однак, з наших джерел стало відомо, що цей лист в ООН не надійшов. Під час свого візиту до Нью-Йорку міністр закордонних справ Павло Клімкін вручив генсеку ООН лист від українського президента, в якому поінформував його про наміри України звернутися до Ради Безпеки ООН з проханням надіслати миротворців. Однак, першим кроком у здійсненні такого сценарію є голосування в українському парламенті.

У четвер міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр застеріг він надання Україні летальної зброї для боротьби з проросійськими сепаратистами, кажучи, що такий крок міг би спричинити «небезпечну постійну ескалацію» кризи між Україною і Росією.

Штайнмаєр зробив таку заяву у Вашингтоні після розмов з державним секретарем Джоном Керрі. Він також сказав присутнім у Центрі стратегічних і міжнародних досліджень, що надання такої зброї Україні могло б спричинити вихід поточного конфлікту «з-під контролю».

Відео - найголовніше

Вибори в Польщі: якими є настрої виборців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:36 0:00
XS
SM
MD
LG