Спеціальні потреби

«Transparency International Україна» закликає прискорити процес моніторингу стилю життя високопосадовців


Антикорупційний центр «Transparency International Україна» закликає Національне агентство запобігання корупції (НАЗК) та Міністерство юстиції якомога швидше розробити та ухвалити документи, необхідні для запуску перевірки декларацій чиновників та моніторингу їхнього стилю життя.

Про це йдеться у заяві центру, оприлюдненій у понеділок, 28 листопада.

У центрі нагадують, що нещодавно Мін’юст відмовив НАЗК у державній реєстрації документів, що мають регулювати перевірку декларацій та стилю життя е-декларантів.

«Мова йде про Порядки проведення контролю та повної перевірки декларацій і здійснення моніторингу способу життя осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Реєстрація цих нормативно-правових актів є необхідною умовою для старту проведення НАЗК повних перевірок декларацій та моніторингу стилю життя топ-посадовців. На жаль, Мін'юст визнав подані документи неякісними», – йдеться у повідомленні центру.

У «Transparency International Україна» заявляють, що нові документи «повинні відповідати чинному законодавству та узгоджуватись з раніше прийнятими актами НАЗК та засадами його функціонування».

«В них мають бути відсутні безмежні дискреційні повноваження та дотриманий принцип правової визначеності разом з іншими основоположними принципами правової системи України. Має бути встановлений механізм перевірки достовірності інформації з відкритих джерел, вдосконалений понятійний апарат, визначені зміст та межі предметів повної перевірки і моніторингу стилю життя. Також повинні встановлюватися вимоги до висновку за результатами такої перевірки», – вважають в антикорупційному центрі.

«Водночас, передбачення занадто стислих строків здійснення контролю та повної перевірки може бути не релевантним. Адже перевірка декларацій деяких посадовців може бути пов'язана з направленням численних запитів до іноземних державних органів та отриманням відповідних офіційних відповідей, що займає досить багато часу», – додають у «Transparency International Україна».

В антикорупційному центрі закликають всі зацікавлені сторони якнайпотужніше докластися до того, щоб нові порядки встановлювали чітке регулювання механізмів контролю та повної перевірки декларацій і моніторингу стилю життя, а порушники не змогли уникнути притягнення до відповідальності.

Дивіться також: Мати опісля втрати сина зустрічається із людьми яким пересадили його органи

Мати опісля втрати сина зустрічається із людьми яким пересадили його органи. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:33 0:00

XS
SM
MD
LG