Спеціальні потреби

В Україну їде екс-прокурор США, яка посадила Лазаренка – Transparency International


Марта Борщ
Марта Борщ

Марта Борщ спромоглася вперше в історії США довести до засудження іноземного високопосадовця за відмивання грошей, які були здобуті в результаті закордонної корупції.

Україну відвідає відома антикорупціонерка, колишній федеральний прокурор США Марта Борщ.

Про це йдеться на офіційному сайті громадської організації Transparency International Україна.

Марта Борщ домоглася ув’язнення українського екс-прем’єр-міністра Павла Лазаренка.

У Transparency International кажуть, що Борщ вдалося те, що не під силу багатьом чоловікам – вона спромоглася вперше в історії США довести до засудження іноземного високопосадовця за відмивання грошей, які були здобуті в результаті закордонної корупції.

За повідомленням організації, 22 червня Борщ прочитає публічну лекцію-дискусію на тему «Як посадити корупціонера. Справа Лазаренка». Захід відбудеться в Києві.

«Після плідного і корисного візиту в Україну голови правління Transparency International Хосе Уґаса, ТІ Україна і Центр протидії корупції спільно з посольством США вирішили запросити пані Борщ як американського експерта, що була залучена в український контекст і знайома з особливостями української корупції», - йдеться у повідомленні.

Помічниця прокурора США розслідувала кримінальну справу проти Лазаренка протягом шести років. Борщ домоглася визнання Лазаренка винним за всіма пунктами звинувачення, в результаті чого його ув’язнили, а після завершення справи вдалася до приватної юридичної практики.

У Transparency International зазначають, що це була справа проти одного із найодіозніших корупціонерів світу.

«За часи свого прем’єрства у 1996-97 рр. Лазаренко примудрився вкрасти з бюджету 200 мільйонів доларів, що дорівнювало 0,4% ВВП країни», - йдеться у повідомленні.

За часи свого прем’єрства у 1996-97 рр. Лазаренко примудрився вкрасти з бюджету 200 мільйонів доларів, що дорівнювало 0,4% ВВП країни
Transparency International Україна

Під час лекції Марта Борщ розповість подробиці розслідування справи Лазаренка, а саме про співпрацю з українською стороною, збір доказів, відносини з підсудним, а також дасть свою оцінку феномену ув’язнення колишнього українського прем’єр-міністра в США.

Досвідчений юрист також висловить своє бачення щодо протидії корупціонерам-високопосадовцям в Україні.

Як повідомляють в організації, одним із завдань візиту Марти Борщ до України буде навчання детективів НАБУ та антикорупційних прокурорів реальним прийомам викриття корупції на найвищому рівні.

Боротьба з елітарною корупцією – це найскладніше та найнебезпечніше завдання, яке взяли на себе спеціалісти з новостворених державних антикорупційних інституцій.

«Співробітникам буде вкрай важливо дізнатися про антикорупційний досвід США - країни, якій в цілому вдалося здолати елітарну корупцією. Також тренінги допоможуть дати поштовх справам проти колишнього президента Віктора Януковича, визнаного Transparency International найбільшим корупціонером сьогодення», - йдеться у повідомленні TI Україна.

Дивіться також: Чому в уряді Гройсмана немає іноземців

Чому в уряді Гройсмана немає іноземців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG