Спеціальні потреби

Очільник Transparency International вважає політичним рішення МВФ щодо України


У міжнародній антикорупційній організації Transparency International вважають рішення Міжнародного валютного фонду надати Україні транш у розмірі мільярд доларів політичним. Про це керівник Тransparency International Хосе Уґас написав у своєму блозі, повідомляє прес-служба Transparency International.

Якщо рішення про надання платежів формувалося на звичайних умовах надання кредиту, то воно було б негативним. Українські інститути залишаються слабкими, корупція широко поширена... але політика взяла гору, і Україні дадуть ще однерятувальне коло написав Уґас.

Керівник Тransparency International зазначає, що уряд не має бути задоволеним: ставки занадто високі.

Добробут країни залежить від інвестицій, і ні зарубіжні, ні місцеві інвестиції не будуть надходити в країну до тих пір, поки судові інститути слабкі і корупція залишається нормою вважає Уґас.

Ввечері 14 вересня Міжнародний валютний фонд схвалив надання Україні нового траншу позики на суму в 1 мільярд доларів після тривалих зволікань.

Президент України Петро Порошенко привітав позитивне рішення Ради директорів МВФ. Він зазначив, що це рішення відкриває шлях до виділення фінансової допомоги з боку США в обсязі 1 мільярда доларів (вочевидь, ідеться про кредитні гарантії на цю суму ред.) і Євросоюзу макрофінансової допомоги в рамках додатково ще 600 мільйонів євро, з боку інших міжнародних фінансових організацій.

Від серпня 2015 року Україна не отримувала нових виплат від МВФ із пакета фінансової допомоги загальним обсягом 17,5 мільярдів доларів, затвердженого у квітні 2015 року. У рамках цієї програми Україна отримала минулого року два транші МВФ обсягом 5 та 1,7 мільярда доларів.

Дивіться також («Голос Америки»): Бібліотекар заощадив понад 4 мільйони доларів і заповів їх рідному університету

Бібліотекар заощадив понад 4 мільйони доларів і заповів їх рідному університету. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:42 0:00
XS
SM
MD
LG