Спеціальні потреби

Нацисти та расисти виступають на підтримку Трампа і це нагадує провокації проти Ющенка у 2004-му


Якщо Трамп переможе, це створить сприятливу нагоду для людей подібних до білих націоналістів...
Лідер Американської нацистської партії про Трампа

Дональд Трамп сприяє входженню порядку денного маргінальних рухів американських білих націоналістів у політичний мейнстрим США. Відповідну заяву лідера "Американської нацистської партії" у неділю процитувало впливове видання The Washington Post.

"Якщо Трамп переможе, це створить сприятливу нагоду для людей подібних до білих націоналістів діяти розважено та використати це для скажімо створення ідеологічного об'єднання у Конгресі за прикладом скажімо об'эднання законодавців, які сприяють рівним правам для чорношкірих американців", - наводить слова лідера маргінальної партії Рокі Сугайда впливове видання.

Оглядачі, які симпатизують Трампу, пояснюють спроби інших пов'язати його із расизмом, чи расистами намаганням дискредитувати політика

Стаття також звертає увагу на те, що "Лицарська партія", яка представляє одіозний расистських рух Ку Клукс Клан використовує згадки про Дональда Трампа при вербовці нових членів. Ку Клукс Клан на сьогодні є маргінальною політичною силою, але протягом 20-го сторіччя у різні часи грав помітну роль у політичному житті США, виступаючи за сегрегацію проти рівних громадянських прав. Організація використовувала залякування та насильство проти представників меншин.

Дональд Трамп вже старий. Йому здається 70, чи 60 років? Не знаю. Протягом усього його життя ніхто не називав його расистом, ніхто ніколи не вважав його расистом

Прив'язка Трампа до людиноненависницьких ідеологій є популярною серед його критиків. Трамп активно загострює увагу на злочинах, які скоюють у США нелегальні іммігранти. Він також пропонував запровадити заборону на в'їзд до США мусульман та ін.

На деяких мітингах на підтримку Дональда Трампа неодноразово фіксувались расистські, антиіммігрантські та сексистські вигуки. Сам політик багаторазово дозволяв собі табуйовані для політичної культури США негативні характеристики щодо дій представників меншин. Його критики вважають, що такі обурливі заяви вказують на ставлення Трампа до цілих груп людей взагалі.

Трамп називає афроамериканців - бандюками, мусульман - терористами, латиноамериканців - ґвалтівниками та бандитами, а жінок - дурепами
Сенатор Воррен про Трампа


"Трамп називає афроамериканців - бандюками, мусульман - терористами, латиноамериканців - ґвалтівниками та бандитами, а жінок - дурепами. Гілларі вірить, що расизм, ненависть, несправедливість та фанатизм не мають місця у нашій країні", - заявила у червні сенатор США Елізабет Воррен, виступаючи на партійному з'їзді Демократичної партії.

При цьому Трамп користується підтримкою серед певних представників латиноамериканської спільноти США, а також афроамериканців. Зокрема Трампа підтримує колишній претендент на номінацію від Республіканської партії чорношкірий нейрохірург Бен Карсон.

"Повне невизнання Трампом істеблішменту і Республіканської і Демократичної партії США показує, що він є людиною, яку не зможуть легко купити впливові групи, які контролюють обидві партії", - писав Карсон про Трампа.

Раніше ряд ЗМІ звинувачували Трампа у тому, що він недостатньо рішуче відмежовувся від підтримки, яку на його адресу у ході нинішньої президентської кампанії висловив колишній лідер руху білих націоналістів США "Ку Клукс Клан" Дейвід Дюк.

Дон Кінґ, та дуже багато афроамериканців, які добре мене знають і які виступили на мою підтримку, ніколи би цього не зробили, якби вважали мене расистом
Трамп про звинувачення у расизмі

Дюк, який публічно заявляє, що є білим націналістом і переконаний у вищості білої раси, нещодавно повідомив про плани балотуватись до Сенату США, де у разі обрання планує віддано підтримувати програму Трампа. Дюк також відзначив, що виборці Трампа звісно ж підтримають і його.

При цьому Трамп від початку 2000-х років називав Дюка "расистом, фанатиком", та заявляв, що "не бажає підтримки з його боку".

"Дон Кінґ, та дуже багато афроамериканців, які добре мене знають і які виступили на мою підтримку, ніколи би цього не зробили, якби вважали мене расистом", - обурювався Трамп у Twitter у червні.

Це замовлення влади, коли якісь з напівфашистською символікою, напівозброєні угруповання починають підтримувати Віктора Андрійовича" з метою "відрізати від нього три чверті України
2004-й, націоналіст про Ющенка

У відповідь на спроби деяких ЗМІ пов'язати Трампа та Дюка, прихильники Трампа відзначають, що і чинний президент США Барак Обама і кандидат у президенти США від демократів Гілларі Клінтон свого часу висловлювали прихильність до іншого колишнього лідера одіозного Ку Клукс Клану, нині померлого сенатора США від штату Західна Вірджинія Роберта Бирда (1917-2010 рр) (був членом організації протягом коротого терміну у 40-х роках минулого сторіччя - прим. ГА). При цьому останній, на відміну від Дейвіда Дюка однозначно відмежувався від людиноненависницьких поглядів на дуже ранньому етапі політичної кар'єри, багаторазово визнавав членство у клані помилкою і вибачався за нього публічно. Бирд також заявляв, що "нетерпимості немає місця у США".

Ось що обіцяє американцям Клінтон заради перемоги над Трампом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

Деякі консервативні оглядачі, які симпатизують Трампу, пояснюють спроби пов'язати його із расизмом, чи расистами намаганням дискредитувати політика.

"Дональд Трамп вже старий. Йому здається 70, чи 60 років? Не знаю. Протягом усього його життя ніхто не називав його расистом, ніхто ніколи не вважав його расистом. Але тепер, коли він балотується у президенти, а його суперником є політик-демократ... вгадайте, як його називають?", Заявляв популярний американський консервативний радіо ведучий Раш Лімбо.

Я змагаюсь на виборах не лише із брехливою Гілларі Клінтон, я змагаюсь із безчесними та абсолютно заангажованими ЗМІ - але я переможу!
Трамп про ЗМІ

Звинувачення у расизмі, нацизмі, підтримці людиноненависницьких ідеологій є популярним прийомом дискредитації, який, серед іншого, в останні роки часто застосовують щодо України російські ЗМІ та політики.

У самій Україні протягом виборчої кампанії 2004-го року чинились активні спроби дискредитувати опозиційного кандидата Віктора Ющенка, активно пов'язуючи його із ультранаціоналістичними рухами та організаціями. Останні, при цьому, голосно висловлювались на його підтримку, їх заявам ЗМІ приділяли неспівмірна до популярності цих сил увагу.

"Це замовлення влади, коли якісь з напівфашистською символікою, напівозброєні угруповання починають підтримувати Віктора Андрійовича" з метою "відрізати від нього три чверті України", - заявляв тоді про події Андрій Чорновіл, лідер маловідомої партії "Організація українських націоналістів в Україні".

Хто і чому краще для України: Трамп чи Клінтон? - експерт FPI розклав ситуацію по поличках. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:29 0:00

Варто відзначити, що днями Комуністична партія США (маргінальна політична сила) виступила на підтримку кандидата у президенти США Гілларі Клінтон.

"Дональд Трамп краде заробітну платню. Він би за хвилину обібрав вас у Нью-Йорку. Він бреше та поширює ненависть. Він расист та агресор", - наводить заяву Компартії США видання WMD.

"100% безчесними" та повністю заангажованими називає ЗМІ, які його критикують, сам Дональд Трамп.

"Я змагаюсь на виборах не лише із брехливою Гілларі Клінтон, я змагаюсь із безчесними та абсолютно заангажованими ЗМІ - але я переможу! ЗМІ 100-відсотково безчесні! Ми переможемо ЗМІ та брехливу Гілларі. Я переможу", - писав Трамп на своїй сторінці у Facebook у серпні.

"Трамп змалював похмуру картину Америки, в якій люди не можуть співіснувати. У нас 102 дні, щоб не дати йому стати президентом", - писали на офіційному акаунті Клінтон у червні.


Дивіться також: Непопулярністю Клінтон та Трампа намагаються скористатися інші партії

Непопулярністю Клінтон та Трампа намагаються скористатися інші партії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

XS
SM
MD
LG