Спеціальні потреби

Ян Томбінські: Проведення саміту Україна-ЄС залежить від трьох умов


Доля саміту Україна-ЄС залежить від виборів. Про це заявив новий посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінські на першій після свого призначення прес-конференції в Києві у вівторок.

Як він повідомив журналістам, рішення стосовно проведення чергового щорічного саміту поки що немає. «Не прийнято рішення ні стосовно непроведення саміту, ні стосовно проведення саміту», – сказав голова представництва ЄС в Україні. За його словами, про дату зустрічі на вищому рівні можна буде говорити лишень після того, як відбудуться парламентські вибори і цим виборам буде дано оцінку.

«Необхідні політичні складові, щоб не було жодних сумнівів, що Україна прагне рухатися в напрямку асоціації з ЄС».
Ян Томбінські
Окрім виборів, проведених на належному рівні, Євросоюз визначив ще дві умови, щоб саміт відбувся. Ідеться про справу Тимошенко.

«Це те, яким чином Україна вирішить питання, яке в ЄС називають політично вмотивованими справами стосовно членів попереднього уряду. Крім того, Україні необхідно продовжити зусилля з реформування судової системи», – заявив Томбінські.

Як він додав, у європейських країнах так само трапляється, що політики приймають політичні рішення, які потім ставлять під сумнів і піддають критиці. Однак «для цього не використовується кримінальна юстиція», – наголосив посол ЄС.

Новий голова представництва ЄС прокоментував також перспективи підписання угоди про Асоціацію між Україною та Євросоюзом. За його словами, технічна підготовка угоди буде завершена до кінця року. Однак для її підписання необхідні, знову ж таки, чіткі політичні сигнали з боку України.

«Необхідні політичні складові, щоб не було жодних сумнівів, що Україна прагне рухатися в напрямку асоціації з ЄС», – пояснив Томбінські.

А тим часом українська влада і далі воліє не помічати прозорих натяків європейських партнерів. Те, що Угода про асоціацію України з ЄС, парафована ще у березні цього року, досі не підписана, українська сторона пояснює суто технічними перешкодами. Як заявив у віторок посол України при Євросоюзі Костянтин Єлісєєв, проблема полягає у труднощах перекладу. Мовляв, триває переклад тексту офіційними мовами ЄС. Тезу про те, що підписання угоди під загрозою, Єлісєєв назвав «надто категоричним висновком» і пояснив «гонитвою ЗМІ за сенсацією».

Раніше український МЗС не йняв також віри, що черговий щорічний саміт Україна-ЄС цього року може не відбутися. Колишнього посла Євросоюзу в Україні Жозе Мануеля Пінту Тейшейру, який застерігав про таку можливість, українські дипломати піддали зневажливій критиці. У вересні цього року міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, відповідаючи на запитання журналістів, чи відбудеться саміт, впевнено заявив: «Саміт у нас запланований до кінця року. Сонце зійде, чи не зійде? Обов’язково зійде».

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG