Спеціальні потреби

Лос-Анджелес займається профілактикою тероризму


Лос-Анджелес займається профілактикою тероризму
Лос-Анджелес займається профілактикою тероризму

Білий дім оголосив боротьбу з «доморощеним» екстремізмом у США пріоритетним напрямом політики у сфері національної безпеки. Оприлюднений на початку грудня план Білого дому закликає поліцейські структури налагоджувати активні контакти з громадами іммігрантів і національних меншин. У Лос-Анджелесі, другому за величиною місті США, що стало домівкою для іммігрантів з усього світу, ця робота набуває особливої актуальності.

«Лос-Анджелес – один з найбільш різноманітних міст на планеті. Тут розмовляють півтора сотнями мов. Такого ви не зустрінете у жодному іншому місті Америки, а може і світу», – говорить Майкл Даунінг, голова Бюро з боротьби з тероризмом і спеціальним операціями міського управління поліції.

«Світ глобалізується, причому із запаморочливою швидкістю, – продовжує він. – Традиційна злочинність стала транснаціональною. Сьогодні мешканці нашого міста пов'язані з усім світом. Тому влада вже багато років працює у тісному контакті як з федеральними агентствами, так і місцевими жителями».

За словами Даунінга, якщо проявляти до іммігрантів розуміння, толерантно ставитися до того, як вони реагують на події в світі, вони не будуть відчувати себе в ізоляції, а це є одним з найважливіших чинників профілактики екстремізму. Ключем до вирішення проблеми є встановлення довіри і робота з питань, що хвилюють нацменшини.

З такою оцінкою згоден Омар Річчі з Мусульманської ради:

«Там, де на мусульман дивляться не як на потенційних злочинців, а як на помічників у боротьбі з глобальною проблемою тероризму, з ними встановлюються партнерські відносини».

Встановленням відносин з місцевими громадами займається офіцер міської поліції Шанда Саїд. Він – пакистанець за походженням, народився у Саудівській Аравії і виріс у Сполучених Штатах.

«Моя релігія і походження сильно допомагають у роботі. Багато речей я розумію краще колег з управління. Я можу розмовляти з людьми в звичних для них категоріях», – каже він.

За словами Даунінга, таких програм із взаємодії поліції з нацменшинами, як у Лос-Анджелесі, у США поки не багато. Він пояснює це тим, що в поліцейських відомствах з невеликим штатом (а 90% відділів поліції в Америці нараховують менше 100 співробітників), немає ресурсів для окремої роботи з етнічними та релігійними громадами.

Між тим, підкреслює юрисконсульт Американського союзу цивільних свобод Пітер Бібрінг, відсутність у поліцейських належної підготовки в цій сфері часто призводить до проблем і судових позовів щодо дискримінації за етнічною ознакою:

«Поліцейські не повинні фокусуватися на окремих етнічних чи релігійних групах. Ми повинні бути впевнені, що їхня робота спрямована на виявлення кримінальної та терористичної діяльності, а не на цілком законні вчинки, які можуть викликати у непідготовлених людей підозри», - говорить він.

За словами Даунінга, поліція Лос-Анджелеса спільно з ФБР розробляє навчальну програму для правоохоронних органів по всій країні. Особливий наголос у ній робиться на неприпустимість расового профілювання.

«Ваша зовнішність не повинна грати ніякої ролі. Увага повинна бути звернена на профілювання поведінки», - говорить він.

План Білого дому передбачає залучення до боротьби з екстремізмом організацій, які зазвичай не займаються подібною діяльністю, наприклад, шкіл. На думку Саїда, це – складне завдання:

«Великою проблемою є фінансування. У моєму підрозділі могло б служити більше офіцерів. Нам би хотілося активніше працювати з громадами, але бюджет нас обмежує».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG