Спеціальні потреби

Американці планували масове вбивство за мотивами роману


Американці планували масове вбивство за мотивами роману
Американці планували масове вбивство за мотивами роману

Опублікований в Інтернеті роман послужив джерелом натхнення для людей, що планували атакувати представників влади і громадян вибухівкою і рицином – біологічним токсином.

Федеральна прокуратура США висунула звинувачення у змові з метою вбивства чотирьом чоловікам у віці від 65 до 73 років.

Згідно з протоколами слідства, один з чотирьох обвинувачених розповів іншим про намір дотримуватися сюжету опублікованого в Інтернеті роману «Відпущення гріхів» («Absolved»). У ньому описується, як група громадян нападає в США на представників влади.

Автор роману, що дотримується правих поглядів блогер Майк Вандербоу, розмістив на своєму Інтернет-сайті оголошення, в якому заявив, що його провини в змові немає.

Влада повідомляє, що всі четверо обвинувачених (Фредерік Томас, Ден Робертс, Рей Едемс і Семюел Крамп) є членами радикального угруповання у штаті Джорджія.

Прокурор Північного округу штату Джорджії заявив, що двоє мали намір купити вибухівку та глушник, а ще двоє – зробити рицин.

Окружна прокуратура повідомила, що в березні цього року обвинувачені почали брати участь у таємних зустрічах, де обговорювали плани здійснення кримінальних злочинів, у тому числі – вбивств, крадіжок, виготовлення і застосування токсичних речовин для підриву федеральної та місцевої влади.

За офіційними даними, щонайменше двоє працювали в урядових установах. Згідно із судовими документами, на одній із зустрічей Фредерік Томас говорив про створення «загального списку» співробітників урядових організацій, політиків, корпоративних лідерів і представників ЗМІ, яких, на його думку, необхідно усунути. Семюел Крамп пропонував порошити рицин, навіть незначна доза якого може виявитися смертельною, в різних містах США, у тому числі в Атланті.

Повідомляється, що федеральні агентства протягом декількох місяців вели моніторинг їх зустрічей через конфіденційне джерело.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG