Спеціальні потреби

У Меріленді мусульмани та іудеї розвіюють стереотипи щодо своїх релігій


Мусульмани світу загалом та США зокрема закінчили священний для них місяць Рамадан. Члени ісламського центру у штаті Меріленд на святкову вечерю з цієї нагоди запросили іудеїв. Спільна молитва та філософська бесіда покликані розвіяти стереотипи, які склалися у представників обох сторін про їхні релігії.

У містечку Ґейтесбург місцеві мусульмани розговлялись після вечірньої молитви у мечеті. Цього дня серед постійних прихожан було чимало нових облич. Місцеві євреї завітали взяти участь в Іфтарі, святковій вечері на честь місяця Рамадан.

«Щороку на Рамадан ми відкриваємо свої двері на Іфтар. Ми запрошуємо гостей. Виставляємо оголошення на вулиці та запрошуємо усіх бажаючих» – пояснює імам Хейтам Юніс.

Ініціатива запросити євреїв до мечеті належить товариству іудесько-ісламського діалогу, до якого належить місцевий імам Юніс та рабин Ден Спіро.

«Це чудовий спосіб пізнати, що означає бути сином Авраама, адже ми всі його діти, – каже рабин Спіро.

Імам Хейтам погоджується: «Бог, в якого віримо ми, створив закон для Мохамеда так само як і для Мойсея. Це були дуже схожі закони для віруючих, аби вони встановили закон Божий на землі. Тож у нас багато спільного».

Після молитви, мусульмани приєднались до єврейського ритуалу закінчення шабату. Віддавши належне традиціям, учасники зустрічі зібрались, щоб поговорити на релігійні теми.

«У людей загалом створився стереотип, що євреї та мусульмани не можуть знайти спільної мови. Ідея цієї зустрічі, показати, що насправді у нас надзвичайно багато спільного, як у мусульман з євреями, так і загалом віруючими людьми», – каже мусульманин Мааз Баджва.

«Прихожани цієї мечеті іммігранти з Індії, Бангладеш та інших країн. Вдома вони, мабуть, і не зустрічали євреїв. Оскільки це іммігранти, вони мало перетинаються з нами у повсякденному житті. Тож у результаті маємо стереотипи, які склалися по обидві сторони, через те, що одні ніколи не спілкувались з мусульманами, інші з євреями», – ділиться своїми міркуваннями юдей Іра Вайз.

Учасники вважають, що такі зустрічі та спілкування дозоляють краще пізнати інші релігії. У багатьох мусульманських країнах, людям інших віросповідань заборонено відвідувати мечеті. Імам Юніс, вважає, що це не відповідає цінностям Ісламу:

«Як можна залучати людей до Ісламу, якщо ви відгороджуєтесь від них і не хочете мати з ними справу?»

Як імам Юніс так і рабин Спіро переконані, що обидві релігії мають більше спільного між собою ніж відмінного. Адже, як іслам, так і іудаїзм базуються на принципах честі, справедливості, милосердя, щедрості та відданості освіті.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG