Спеціальні потреби

Телботт і Солана у Києві говорили про важливі для України виклики


Сьогодні в Україні перебували колишній заступник держсекретаря США і президент Інституту Брукінґса Строуб Телботт та колишній верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики і генеральний секретар НАТО Хав`єр Солана, аби прочитати українським студентам та активістам лекцію про глобальні виклики.

За словами Строуба Телботта, сьогодні перед світом стоїть декілька складних питань. Це - зміни клімату, нерозповсюдження зброї масового знищення, та «майже крах світової економіки». Від відповіді на них, значною мірою залежить, яким буде світ після кризи.

А за словами Хав`єра Солани, сьогодні не викликає сумніву той факт, що «світ зміниться, центр сили зміщуватиметься із Заходу на Схід, більше сили набуватимуть такі держави як Китай, Індія, Бразилія».

Одним з найсерйозніших викликів сучасності доповідачі назвали кліматичні зміни. За словами Строуба Телботта, саміт у Копенгагені дав лише один позитивний ефект – усвідомлення серйозності цього виклику. «Саміт був корисним розчаруванням. Процес, що відбувається 20 років під егідою ООН, не йде вперед. Лідери поїхали звідти, відчуваючи, що потрібен інший шлях. Треба робити більше з меншою кількістю країн, якщо нинішній шлях малоефективний», - зазначив він.

Відповідаючи на питання про зовнішньополітичний курс України, пан Телботт зазначив, що Україна має і надалі рухатися у західному напрямку.

Для того, аби цей рух був успішним, екс-генсек НАТО Хав`єр Солана радить українській владі зробити декілька важливих кроків. По-перше, продовжувати співпрацю з МВФ та відповідати умовам фонду.

По-друге, виконувати зобов`язання перед СОТ. «Не думаю, що сьогодні було б добре думати про союз з третіми країнами, які не є членами СОТ», - зазначив він.

Третє, Україна має провести реформу енергетичного сектору. «Нафта, це така річ, що коли опускаєш в неї руки, то вони брудняться. Треба помити руки. Енергетичну політику краще робити чистими руками» - сказав Хав`єр Солана. За його словами, Україна має покінчити з корупцією у цій сфері та прояснити структуру енергетичного сектору.

Щодо політичної сфери, то, за словами Солани, українська влада тяжіє до того, «аби гратися з правилами, а не грати за правилами». Він порадив Києву почату грати за правилами і продовжувати рухатися у напрямку Європейського Союзу.

Також сьогодні в рамках візиту Строуб Телботт та Хав`єр Солана візьмуть участь у засіданні «Дипломатичного клубу» за участі впливових українських політиків, експертів та представників ділових кіл. «Дипломатичний клуб» - спільний проект Фонду Віктора Пінчука та Фонду Арсенія Яценюка «Open Ukraine».

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG