Спеціальні потреби

Сирійська опозиція закликає ЄС надати повстанцям військову допомогу


Головна антиурядова коаліція в Сирії закликає Європейський Союз негайно постачити зброю повстанським силам. Цей заклик зроблено після рішення ЄС скасувати ембарго на постачі зброї опозиційним угрупованням.

В оприлюдненій у середу заяві сказано, що Сирійська національна рада закликає ЄС постачити повстанцям «спеціалізовану зброю», щоб відбити запеклі атаки урядових військ проти неозброєних цивільних».

Прийняте цього тижня рішення ЄС дозволяє окремими європейським країнам постачити зброю недостатньо озброєним сирійським повстанцям. Однак, навіть такі країни, як Великобританія і Франція, які підтримують пропозицію про озброєння повстанських сил, кажуть, що в них немає планів робити це.

Деякі країни, як вважається, очікують, щоб побачити, чи на пропонованій США і Росією мирній конференції буде зроблено поступ для врегулювання дворічного конфлікту.

У середу міністр закордонних справ Росії звинуватив Вашингтон у підірванні мирних зусиль своєю підтримкою того, що він назвав «одіозною» і односторонньою резолюцією Ради Безпеки ООН.

Сергій Лавров заявив, що проект резолюції, який осуджує імовірне застосування сирійським урядом важкої зброї проти цивільного населення, застосовує «подвійні стандарти», які ускладнять спроби знайдення політичної розв’язки. Рада Безпеки ООН обговорюватиме проект резолюції в середу.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG