Спеціальні потреби

У США закликають до військового втручання в Сирію


У США закликають до військового втручання в Сирію
У США закликають до військового втручання в Сирію
Верховний комісар ООН з прав людини закликає до незалежного розслідування масових вбивств у місті Гула, де минулої п’ятниці були розстріляні 108 чоловіків, жінок та дітей. Про це Верховний комісар ООН Наві Пілай заявила під час термінового засідання представництва ООН з прав людини у п’ятницю, щодо масових вбивств 25-го травня. Працівники ООН, що побували в Гулі, заявили, що вони у злочині підозрюють проурядове збройне формування Шабіха.

«Як не подивись, ситуація в Сирії є надзвичайно складною. Тут немає простого рішення».
Леон Панетта
Ці звірства викликали видворення сирійських дипломатів з понад десятка столиць країн світу, заклики на різних рівнях до міжнародного військового втручання та постачання зброї антиурядовим повстанцям.

Але російський президент Володимир Путін відкинув заклики до використання сили в Сирії, хоча і визнав, що існує небезпека початку громадянської війни в цій країні. Після зустрічі з німецьким канцлером Анґелою Меркель у Берліні, лідери Росії та Німеччини виступили зі спільною заявою щодо Сирії. У ній вони закликають до пошуку дипломатичного розв’язання конфлікту, що базується на шестиступеневому плані Кофі Аннана.

Але цього ж дня сам Аннан висловив сумніви щодо ймовірності успіху виконання свого плану. Про це він заявив, спілкуючись з журналістами у Бейруті.

Також у п’ятницю Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, виступаючи під час конференції в Стамбулі, попередив, що насильство та вбивства можуть «занурити Сирію у катастрофічну цивільну війну … від якої країна ніколи не зможе оговтатися».

Адміністрація Обами, тим часом, від рішучих дій щодо Сирії утримується, продовжуючи наполягати на дипломатичному вирішенні конфлікту. Це викликає критику з боку республіканців і одним з найактивніших в цьому питанні є колишній кандидат в Президенти сенатор Джон Маккейн.

«Жаливі речі відбуваються в Сирії», – заявив Маккейн під час слухань в Конгресі.

Протягом вже кількох місяців він намагається переконати Адміністрацію Обами завдати повітряних ударів по військовим силам сирійського уряду та надати зброю повстанцям:

«Ця Адміністрація має безпорадну зовнішню політику. Вони відмовилися від позиції світового лідера».

Адміністрація Обами заявляє, що Сполучені Штати одноосібно діяти в Сирії не будуть. В Міністерстві оборони кажуть, що відповідь має бути міцною, але обережною.

«Як не подивись, ситуація в Сирії є надзвичайно складною. Тут немає простого рішення», – сказав міністр оборони США Леон Панетта під час слухань в Конгресі.

Минулого року завдяки повітряній підтримці сил НАТО лівійському народу вдалося позбутися власного багаторічного диктатора – Муаммара Каддафі. Але висока щільність населення в Сирії – на відміну від пустельної Лівії – робить повітряну кампанію надзвичайно небезпечною.

«Існує дуже високий ризик смертей цивільних. Втрати обраховуватимуться тисячами. Це лише посилить вже велику кризу з біженцями», – пояснює експерт Центру стратегічних та міжнародних досліджень Арам Нергізіян.

НергІзіян додає, що озброєння повстанців, які виступають проти Ассада, теж є справою ризикованою:

«Ми не знаємо, чи можемо довірити цим людям зброю. Чи не призведе це до неконтрольованого розповсюдження зброї в регіоні? Існує величезний ризик, що ця зброя опиниться в руках людей, які вороже ставляться до американських інтересів в регіоні».

Але зі зростанням жертв серед цивільного населення в Сирії зростають і заклики до міжнародного втручання.

«Скільки ще людей мусять померти? Ще десять тисяч? Двадцять тисяч? Скільки ще?», – питає Маккейн.

Тим часом американські військові розробляють плани щодо Сирії. Які саме – поки що не розголошується.

«Міністерство оборони, як ми завжди робимо, переглядає і продовжує переглядати велику кількість можливих сценаріїв – на випадок, якщо президент вирішить, що необхідно застосувати заходи в Сирії», – сказав Панетта.

Аналітик Арам НергІзіян підхід американських військових схвалює:

«Має бути певна міра терпіння».

Тим часом терпіння міжнародної спільноті та сирійського народу випробовується і далі. У п’ятницю стало відомо про ще один випадок масових вбивств. Сирійські активісти кажуть, що вони знайшли тіла 12 працівників фабрики в селі Буадья, розстріляних впритул. У звірствах вони звинувачують проурядове озброєне формування Шабіха.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG