Спеціальні потреби

Сюзен Райс: Ескалація насильства в Сирії загрожує кризою всьому регіону


Посол США в ООН Сюзен Райс вважає, що найбільш вірогідним варіантом розвитку подій в Сирії стане ескалація насильства і поширення конфлікту на інші країни регіону. Останнє засідання Ради Безпеки щодо проблеми Сирії відбулося на тлі повідомлень спостерігачів ООН про виявлення 13 тіл на північному сході країни.

«Він переростає у війну чужими руками, коли з усіх сторін в країну йдуть потоки зброї. Членам Ради Безпеки і міжнародного співтовариства нічого не залишається, крім як розглянути питання, чи готові вони піти далі плану Аннана і повноважень Ради Безпеки».
Cюзен Райс
Після закритого засідання Ради Безпеки ООН в середу 30 травня посол США Сюзен Райс заявила журналістам, що найбільш імовірним сценарієм у Сирії є найгірший варіант: серйозна криза в цій країні та в усьому регіоні.

«Він переростає у війну чужими руками, коли з усіх сторін в країну йдуть потоки зброї, – сказала Райс, – Членам Ради Безпеки і міжнародного співтовариства нічого не залишається, крім як розглянути питання, чи готові вони піти далі плану Аннана і повноважень Ради Безпеки».

Посол Райс заявила, що Рада Безпеки, в яку входять 15 держав, намагалася уникнути такого сценарію, підтримавши мирний план щодо Сирії, запропонований міжнародним спецпосланцем Кофі Аннаном.

Сирійський уряд, сказала вона, має вирішити, чи буде він виконувати мирний план. Якщо ні, то Рада Безпеки повинна діяти швидко і впевнено. Райс повідомила, що під час обговорення санкцій ООН проти Сирії у членів Ради виникали розбіжності: одні ставилися до них дуже скептично, інші говорили, що санкції вже запізнилися.

Одним з скептиків щодо санкцій залишається Росія.

Російський посол Віталій Чуркін заявив журналістам, що серйозні односторонні санкції щодо Сирії вже діють, і ставлення Москви до санкцій ООН залишається негативним. Коментуючи висловлювання Райс про можливі дії за рамками повноважень Ради Безпеки, Чуркін підкреслив, що виконувати план Аннана повинні всі сторони – уряд, опозиція і міжнародне співтовариство.

«Якщо це не спрацює, то – і тут я згоден з моєю американською колегою – наслідки цього будуть дуже значними. Я вже багато місяців говорив, що ситуація в Сирії у перспективі може дуже серйозно позначитися не тільки на самій країні, але і на всьому регіоні», – сказав російський дипломат.

Очікується, що наступного тижня Рада Безпеки заслухає доповідь Кофі Аннана про його переговори на Близькому Сході. У середу Аннан покинув Сирію і приїхав до Йорданії для переговорів з місцевими офіційними особами. Представник ООН заявив, що міжнародному дипломату не вдалося домогтися від сирійського уряду якихось серйозних гарантій щодо виконання мирного плану, який терпить поразку.

На закритому засіданні Ради Безпеки виступив заступник Аннана Жан-Марі Геенно. За його словами, влада Сирії повинна переконати міжнародне співтовариство і сирійський народ, що вони готові до нового курсу. Він закликав до конкретних і значних дій з припинення насильства.

Тим часом, спостерігачі ООН повідомили про те, що в Сирії були знайдені тіла 13 чоловік. Їх руки були зв'язані за спиною, а деякі, як видно, були застрелені в голову з близької відстані.

Глава місії спостерігачів ООН Роберт Муд сказав, що він «глибоко стурбований цим обурливим і неприпустимим актом», додавши, що всі сторони «повинні проявити стриманість, щоб перервати цикл насильства».

Обурення міжнародного співтовариства посилилося після вбивства понад 100 мирних жителів, включаючи жінок і дітей, в Гулі минулої п'ятниці.

За оцінками ООН, в результаті придушення владою антиурядових виступів в Сирії з березня 2011-го року в країні було вбито більше 10 000 чоловік.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG