Спеціальні потреби

Через наплив біженців з Сирії Туреччина планує створити буферну зону на кордоні


За даними голови миротворчої місії ООН ситуація у Сирії останнім часом небезпечно загострилася. Він очікує що з дня на день може розпочатися вирішальна битва між повстанцями та урядовими військами за місто Аллепо.

Щодня тисячі сирійців втікають від війни у сусідню Туреччину. За останні кілька місяців у цій країні знайшли притулок вже понад 40 тисяч сирійських біженців.

«Урядові війська атакують та обстрілюють центр Алеппо. Але передмістя контролює Сирійська вільна армія. Тому міські жителі просто залишаються у цих районах у родичів чи друзів».
Біженец.
На дворі нестерпна спека, температура повітря сягає п’ятдесяти градусів за Цельсієм. Багато сирійців шукають притулку у таборах для біженців. Один з таких таборів розташований у двох кілометрах від кордону Туреччини із Сирією та десяти – від найближчого селища. Заходи безпеки посилені, біженцям не дозволено давати інтерв’ю на камеру.

Всі нові біженці з Сирії прибувають сюди – у табір Сейланпінар – за кілька сотень кілометрів від місця, де більшість з них перетнули кордон з Туреччиною. Умови перебування тут настільки важкі, що багато з біженців думають про повернення додому в Сирію.

За даними уряду Туреччини, 29 тисяч сирійських біженців таки вже повернулися додому. Багатьох з них спонукали на це успіхи Вільної сирійської армії.

Інші табори біженців, далі на захід, як то Кіліс, залишаються переповненими. Алеппо розташоване лише за 40 кілометрів звідси. За підрахунками ООН, понад 200 тисяч мешканців Алеппо були вимушені залишити місто. Втім, лише невеликий відсоток з них перетнув кордон з Туреччиною. Це біженець з Алеппо, пояснює, чому:

«Урядові війська атакують та обстрілюють центр Алеппо. Але передмістя контролює Сирійська вільна армія. Тому міські жителі просто залишаються у цих районах у родичів чи друзів».

Влада Туреччини у свою чергу заявляє, що готова прийняти до ста тисяч нових біженців. Місцева преса щоправда, повідомляє, що такий наплив біженців може змусити Туреччину встановити буферну зону із Сирією. Прибулий оглянути табір, місцевий губернатор Юсуф Обадас не міг чітко відповісти на запитання «Голосу Америки», чи очікують тут нову хвилю біженців:

«Не питайте мене. Напевно, у вас є репортери в Сирії, які можуть дати вам інформацію з місця подій. Чи там досі тривають бої, і люди просто у пастці і не можуть прорватися сюди. Тих, хто дістається до кордону, ми забираємо; пораненим надаємо медичну допомогу».

«Голосу Америки» вдалося пронести відеокамеру у лікарню Антакая та поговорити із кількома сирійськими біженцями. 58-річний Мохаммед був у себе вдома, коли урядова армія обстріляла його селище тиждень тому. Медичну допомогу він отримав лише зараз. Він каже, сили Ассада використовують вертольоти та винищувачі. Схоже, поки що Сирійська вільна армія здатна захистити цивільне населення Алеппо. Але якщо вона втратить контроль над околицями міста, табори у Туреччині будуть вимушені приймати тисячі нових біженців із Сирії.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG