Спеціальні потреби

Після шести місяців облоги до мешканців сирійського міста Мадая прибула допомога


Прибула допомога

Міжнародна допомога нарешті досягла сирійського міста Мадая, мешканці якого помирали від голоду. Ця трагедія сталася після того, як сирійський уряд та угруповання Гезболла блокували місто упродовж кількох місяців.

Вантажівки Червоного Півмісяця привезли продукти харчування та медикаменти. Це сталося завдяки угоді між урядовими військами та силами опозиції.

Міжнародна допомога полегшить страждання дітей, жінок та людей похилого віку.

Угода, яка дозволила постачання їжі та ліків – позитивне зрушення, однак її недостатньо, вважає лондонська активістка Фадах Яссем. Її родичі переживають важкі часи у Мадаї.

Активістка Фадах Яссем каже:

«Вони замерзають, голодують та виснажені. Вони просто хочуть покинути місто. Нарешті їм вдалося отримати допомогу сьогодні, але її вистачить лише на місяць».

Після зустрічі з королем Йорданії Абдаллою у Вашингтоні, державний секретар США Джон Керрі заявив, що міжнародні організації повинні мати повний доступ до Мадаї:

«Це те, про що ми домовилися під час зустрічі у Нью Йорку Міжнародної групи з підтримки Сирії та на обговореннях у Раді Безпеки ООН. Ми піднімаємо це питання з усіма сторонами конфлікту. Ми продовжуємо тиснути. Це має статися».

Сирійські урядові війська та їхні союзники з Гезболли заперечують блокаду Мадаї та звинувачують повстанців у тому, що ті не дозволяють мешканцям покинути місто. Активістка Фадах Яссем каже, що це неправда:

«Уряд морив голодом людей. Це систематична та брудна військова тактика, яка використовується у Сирії впродовж двох років. Мадая не єдине місто, де таке сталося».

У рамках угоди, що дозволяє надсилання допомоги, інший конвой доставив продукти харчування та медикаменти для двох шиїтських населених пунктів у провінції Ідліб. Дамаск стверджує, що міста перебувають в облозі через повстанців. Ті, в свою чергу подібні звинувачення відкидають.

Дивіться також: Барак Обама розповів про стратегію боротьби з ІДІЛ

Барак Обама розповів про стратегію боротьби з ІДІЛ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG